Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Kocham PiS”. Publicystka znana z Russia Today w TVP Info

Jestem ogromną fanką Polski. Kocham Prawo i Sprawiedliwość - deklarowała w TVP Info Katie Hopkins (screen vod.tvp.pl)

Brytyjka Katie Hopkins, znana m.in. z występów w prokremlowskiej telewizji RT (wcześniej Russia Today), była gościem Michała Rachonia w „Minęła 20” w TVP Info. Tematem środowego wydania był m.in. rynek medialny w Polsce, zdominowany przez niemiecki kapitał. 

Katie Hopkins, przedstawiona jako „gwiazda brytyjskich mediów” z portalu TheRebel.media, była pytana przez Michała Rachonia czy wyobraża sobie, że 80 proc. rynku prasowego w jej kraju jest w rękach korporacji z innego państwa. – To jest totalne szaleństwo. Nawet w Wielkiej Brytanii, gdzie dochodzi do szaleństw, nie byłoby możliwe, aby inny kraj kontrolował taki procent rynku prasowego – powiedziała w „Minęła 20” Hopkins. 

– Jestem ogromną fanką Polski. Kocham Prawo i Sprawiedliwość. To samo dotyczy Węgier i Viktora Orbana, który jest moim bohaterem wszech czasów – deklarowała Hopkins. Mówiła też, że Wielka Brytania upadła, „została przejęta przez islam”. Z kolei Polska w jej opinii jest silna, np. dlatego, że odmawia przyjęcia imigrantów. Hopkins podkreślała, że na polskich ulicach czuje się bezpiecznie, w przeciwieństwie do brytyjskich.

W telewizji RT Hopkins przedstawiana była jako „brytyjska osobowość telewizyjna”. Znana jest z antyislamskich, antyimigranckich i antyunijnych poglądów. Do prokremlowskiej telewizji jest zapraszana także dlatego, że w pozytywach wypowiada się o Władimirze Putinie. Podkreśla np., że Zachód uznaje go za „potwora”, co jej zdaniem jest nieakceptowalne. Jest także przeciwniczką sankcji wymierzonych w Moskwę.

„Katie Hopkins, nowy ekspert TVP Info. Co z tego, że wspiera Putina. Ważne, że pochwaliła PiS. To nie jest sprawa dla Rady Mediów Narodowych. To sprawa dla służb specjalnych” - skomentował na Twitterze Michał Szułdrzyński z „Rzeczpospolitej”.

RAQ

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.