Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mathias Döpfner w radzie dyrektorów Netfliksa

Mathias Döpfner jest związany z Axel Springer SE od 1998 roku (fot. materiały prasowe)

Mathias Döpfner, prezes koncernu medialnego Axel Springer, został członkiem rady dyrektorów serwisu streamingowego Netflix.

Döpfner jest 13. członkiem tego gremium. W br. do rady dyrektorów Netfliksa dołączyli były szef grupy Canal Plus Rudolphe Belmer i Susan Rice - była ambasador USA przy ONZ. 

Reed Hastings, szef Netflixa tłumaczy, że w osobie szefa Axel Springera firma zyska "wartościową perspektywę pozwalającą na poprawienie oferty".

Döpfner pracuje w Axel Springer SE od 20 lat. Najpierw był redaktorem naczelnym „Die Welt”, od 2000 roku zasiada w zarządzie firmy, a od 16 lat jest jej CEO.

Jak podkreśla Netflix w komunikacie, za jego rządów przychody Axel Springer z działalności cyfrowej wzrosły z 117 mln do 2,5 mld euro. Döpfner zasiada też w zarządzie Warner Music Group. W przeszłości był również dyrektorem w Time Warner Inc.

 

(PAZ, 19.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 20, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes UKE komisarzem Broadband Commission przy ONZ

Marcin Cichy prezesem UKE jest od września 2016 roku (fot. materiały prasowe)

Marcin Cichy, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, objął funkcję członka Komisji Szerokopasmowej dla Zrównoważonego Rozwoju (Broadband Commission for Sustainable Development), działającej w ramach ONZ.

Komisja działa od 2010 roku przy Międzynarodowym Związku Telekomunikacyjnym (ITU) oraz UNESCO. Zadaniem Komisji jest globalny rozwój internetu szerokopasmowego oraz społeczeństwa informacyjnego.

Marcin Cichy jest prezesem UKE od września 2016 roku. Wcześniej pracował m.in. jako dyrektor biura analiz w Ministerstwie Cyfryzacji. W latach 2005-2013 był pracownikiem Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty. W latach 2013-2016 pracował na stanowisku eksperta UPC Polska, odpowiadając za politykę regulacyjną spółki w relacjach z organami administracji państwowej.

(GDYJ, 20.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.