Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 17, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

iHeartMedia inwestuje miliony dolarów w podcasty

Grupa radiowa iHeartMedia przejęła specjalizującą się w produkcji podcastów firmę Stuff Media - ujawnił dziennik “The Wall Street Journal”.

Według gazety kwota transakcji to 55 mln dol. Do jej zakończenia wymagana jest jeszcze zgoda sądu obsługującego proces upadłościowy iHeartMedia. Firma złożyła wniosek o sądową ochronę przed wierzycielami w marcu. Wszczęcie procedury upadłościowej ma pozwolić firmie na kontynuowanie działalności i zyskanie czasu na restrukturyzację zadłużenia sięgającego 20 mld dol.

iHeartMedia jest właścicielem największej amerykańskiej sieci radiowej składającej się z ponad 850 rozgłośni. Firma jest już obecnie największym na świecie producentem komercyjnych podcastów.

(LL, 17.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UKE umożliwia sprawdzenie szybkości internetu na komputerze stacjonarnym

(fot. Pixabay.com)

Urząd Komunikacji Elektronicznej testuje aplikację Pro.speedtest.pl, która umożliwia sprawdzenie szybkości łącza internetowego dla komputerów stacjonarnych. Jeśli testy wypadną pomyślnie, wyniki z aplikacji będą mogły być podstawą reklamacji wobec dostawców internetu.

Jak wyjaśnia UKE, zgodnie z unijnym prawem dostawcy internetu w sieciach stacjonarnych są zobowiązani do podawania w umowach minimalnych, zwykle dostępnych i maksymalnych oferowanych prędkości transmisji danych.

Dzięki testowanej aplikacji klient będzie mógł sprawdzić, jakie są rzeczywiste prędkości wysyłania i pobierania danych, opóźnienie oraz zmienność opóźnienia w sieci stacjonarnej.

Testy aplikacji potrwają do końca października. Po ich zakończeniu, UKE dokona ostatecznej weryfikacji zgodności mechanizmu z wymogami technicznymi i zadecyduje o jego certyfikacji. Jeśli certyfikat zostanie przyznany, wówczas wyniki będą podstawą do skutecznego dochodzenia roszczeń wobec dostawców.

(KOZ, PAP, 18.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.