Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bauer ogranicza nakłady w Ruchu i informuje czytelników o kłopotach

"W najbliższym czasie mogą mieć Państwo trudności z zakupem naszych magazynów w niektórych punktach sprzedaży" - informuje Wydawnictwo Bauer na swojej stronie internetowej.

Bauer, tak jak i wszystkie inne wydawnictwa, ma problem z dystrybucją nakładów swoich pism. Powodem są kłopoty finansowe Ruchu i jego rosnące zaległości za sprzedaż prasy. Według nieoficjalnych informacji największy wydawca w Polsce wycofał od tego kolportera około połowy nakładów. Maciej Brzozowski, dyrektor PR w Wydawnictwie Bauer, nie odnosi się do tych informacji. Nie podaje też tytułów, z których dystrybucją wydawca ma największe problemy. - Mamy nadzieję rozwiązać je podczas rozmów z Ruchem – odpowiada Brzozowski.

Jak informowaliśmy, w kioskach Ruchu nie ma już "Gazety Olsztyńskiej" i "Dziennika Elbląskiego" (Grupa WM). Od poniedziałku nie trafia do nich także "Super Express" (ZPR Media SA). W czwartek o rozwiązaniu długoterminowych umów na dystrybucję "Gazety Wyborczej" przez Ruch poinformowała Agora ("GW" dalej jest dostępna w punktach Ruchu, współpraca jest kontynuowana na podstawie umów krótkoterminowych). 

W piątek Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy przychylił się do wniosku zarządu Ruchu i otworzył wobec spółki przyspieszone postępowanie układowe. Ruch jest drugim kolporterem prasy w kraju. Z szacunków Izby Wydawców Prasy wynika, że udział tej firmy w rynku dystrybucji w 2017 roku wynosił 29,5 proc.

(JOK, 12.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Polityka" z wydaniem na wybory "Twoje Miasto, Twój Wybór"

"Twoje Miasto, Twój Wybór" będzie w sprzedaży trzy miesiące (fot. okładka)

W środę ukaże się publikacja specjalna "Polityki" – "Twoje Miasto, Twój Wybór" (Polityka), przygotowana na wybory samorządowe. 

Wydanie będzie liczyć sto stron i kosztować 16,99 zł. Będzie w sprzedaży przez trzy miesiące. Redaktorem odpowiedzialnym za projekt jest Edwin Bendyk, a redaktor wydania jest Katarzyna Czarnecka.

Wydawca adresuje publikację do kandydatów w wyborach, członków komisji wyborczych, aktywistów, urzędników samorządowych, a przede wszystkim do wyborców.

(JOK, 12.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.