Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał Polsat Games ruszy 1 października

(fot.pixabay.com)

Polsat Games - nowy kanał tematyczny Telewizji Polsat - ma rozpocząć nadawanie 1 października, wynika z informacji "Presserwisu".

W siedzibie Cyfrowego Polsatu przy ul. Łubinowej w Warszawie powstało już studio e-sportowe do dyspozycji kanału. W ramówce znajdą się własne programy gamingowe (początkowo siedem pozycji), transmisje z organizowanych przez stację turniejów e-sportowych i japońskie seriale animowane (anime). Zespół Polsat Games liczy obecnie 55 osób. Kanałem kieruje Bartosz Pawlik.

Jak informowaliśmy, pomysłodawcą Polsat Games jest Piotr Żak, najmłodszy syn twórcy Polsatu, Zygmunta Solorza. Jest prezesem powiązanej z Grupą Polsat firmy producenckiej Frenzy z obszaru e-sportu i gamingu. Polsat Games będzie 37. kanałem w portfolio Grupy Polsat (licząc również kanały współpracujące z Polsatem). Grupa w najbliższym czasie chce też uruchomić kanały Polsat Rodzina i Smart Dom.

Polsat Games nie będzie pierwszym polskim kanałem telewizyjnym z e-sportem. W 2017 roku kanał E-sport uruchomiła spółka Astro Ryszarda Krajewskiego, założyciela Superstacji. Od września brokerem kanału jest TVN Media.

(KOZ, 06.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po 10 latach spikerzy wracają na antenę TVP

Jedną ze spikerek będzie Sylwia Dekiert (fot. materiały prasowe)

Agata Konarska, Anna Popek, Sylwia Dekiert i Grzegorz Miśtal będą prezentować propozycje programowe TVP 1 i TVP 2 jako spikerzy. 

Zapowiedzi w nowej formule pojawiły się już na antenie TVP 2 po serialach „Barwy szczęścia” i „M jak Miłość”. Wkrótce spikerzy trafią też do TVP 1. Po zakończeniu emisji popularnych pozycji na obu antenach głównych Telewizji Polskiej spikerzy będą na żywo informować i zapraszać widzów na kolejne programy. 

Taka formuła prezentacji propozycji programowych wraca do TVP po 10 latach. 

- Przyszłość telewizji polega na żywym kontakcie z widzem. Obecność spikera pozwala nawiązać ten kontakt. To nowoczesna forma, stosowana w minimalnym zakresie. Anonimowy lektor czy scrolle to formuły obce, pozbawione czynnika ludzkiego – podkreślił prezes TVP Jacek Kurski. 

(06.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.