Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał Polsat Games ruszy 1 października

(fot.pixabay.com)

Polsat Games - nowy kanał tematyczny Telewizji Polsat - ma rozpocząć nadawanie 1 października, wynika z informacji "Presserwisu".

W siedzibie Cyfrowego Polsatu przy ul. Łubinowej w Warszawie powstało już studio e-sportowe do dyspozycji kanału. W ramówce znajdą się własne programy gamingowe (początkowo siedem pozycji), transmisje z organizowanych przez stację turniejów e-sportowych i japońskie seriale animowane (anime). Zespół Polsat Games liczy obecnie 55 osób. Kanałem kieruje Bartosz Pawlik.

Jak informowaliśmy, pomysłodawcą Polsat Games jest Piotr Żak, najmłodszy syn twórcy Polsatu, Zygmunta Solorza. Jest prezesem powiązanej z Grupą Polsat firmy producenckiej Frenzy z obszaru e-sportu i gamingu. Polsat Games będzie 37. kanałem w portfolio Grupy Polsat (licząc również kanały współpracujące z Polsatem). Grupa w najbliższym czasie chce też uruchomić kanały Polsat Rodzina i Smart Dom.

Polsat Games nie będzie pierwszym polskim kanałem telewizyjnym z e-sportem. W 2017 roku kanał E-sport uruchomiła spółka Astro Ryszarda Krajewskiego, założyciela Superstacji. Od września brokerem kanału jest TVN Media.

(KOZ, 06.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.