Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor Radia Opole odsunięty od anteny. Zapewnia, że nie był pod wpływem alkoholu

(fot. Pixabay.com)

Dyrektor programu Radia Opole Zbigniew Górniak został odsunięty od prowadzenia audycji. Zaprzecza, że prowadził program, będąc pod wpływem alkoholu. Prezes rozgłośni informuje, że Górniak poprosił o rozwiązanie umowy o pracę. On sam twierdzi, że odejście z radia dopiero rozważa. Na razie jest na zwolnieniu lekarskim.

Nasz informator twierdzi, że Górniak 7 sierpnia mógł być pod wpływem alkoholu, gdy w porannym programie przedstawiał autorski przegląd prasy "Prasowalnia". 

– Sposób jego prezentowania, według oceny świadków, był nietypowy dla pana Zbigniewa Górniaka w kontekście poprzednio emitowanych audycji – przyznaje Piotr Moc, prezes Radia Opole. – Po przeprowadzeniu rozmowy z pracownikiem zarząd w związku z tym zdarzeniem podjął decyzję o odsunięciu pracownika od prowadzenia audycji – dodaje Moc. Na nasze pytanie, czy Górniak był pod wpływem alkoholu, prezes Radia Opole nie odpowiada.

– Nie byłem tego dnia po alkoholu. To plotki. Słyszałem nawet, że rozbiłem po pijanemu auto, a prokurator tuszuje gorliwie sprawę – odpowiada Zbigniew Górniak, który podaje, że jest obecnie na zwolnieniu lekarskim. – Prawda jest taka, że cierpię na dolegliwość neurologiczną polegającą na tzw. aurach, kiedy to tracę na kilka sekund świadomość – wyjaśnia.

Piotr Moc informuje, że 3 września do Radia Opole wpłynęło pismo Zbigniewa Górniaka z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę. – Zarząd po konsultacji prawnej najprawdopodobniej wyrazi zgodę na wniosek pracownika – zapowiada prezes rozgłośni. Sam Górniak przekonuje: – Rozwiązanie umowy dopiero rozważam. Po prostu dostałem bardzo ciekawą ofertę pracy.

Zbigniew Górniak w Radiu Opole, oprócz przeglądu prasy "Prasowalnia", prowadził m.in. poranne rozmowy "W cztery oczy", "Niedzielną lożę radiową" i przygotowywał felietony "Uchem i okiem".

(KOZ, 05.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Interaktywna audycja wróciła do wieczornej ramówki Radia Zet

(fot. Pixabay.com)

Na antenę Radia Zet wróciła wieczorna audycja interaktywna - tym razem Justyna Dżbik prowadzi ją z Kamilem Noselem.

Od poniedziałku do czwartku w audycji ”Wieczór z Radiem Zet” między 21 a 23 gospodarze programu rozmawiają ze słuchaczami na różne tematy. To powrót interaktywnego programu do wieczornej ramówki Zetki - od kwietnia 2016 roku do czerwca 2017 roku Justyna Dżbik razem z Marcinem Łukasikiem prowadziła ”Halo Zet”. "Wieczór z Radiem Zet" ma podobną formułę.

(KOZ, 05.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.