Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Piąta pora roku" nową audycją radiowej Jedynki

Raz w tygodniu gospodarzem programu "Cztery pory roku" będzie Roman Czejarek (fot. Andrzej Hulimka/Press)

Program I Polskiego Radia wprowadził do ramówki audycję "Piąta pora roku". 

Program nadawany jest od poniedziałku do czwartku między 13 a 14. Jak informuje wicedyrektor Jedynki Robert Tekieli, nową audycję prowadzić będą dziennikarze "Czterech pór roku", nie wskazał jednak konkretnych nazwisk. W poniedziałek gospodarzem pierwszego wydania była Małgorzata Raducha. We wtorek poprowadziła ją Sława Bieńczycka.

Gospodarzami nadawanej od 9 do 12 audycji "Cztery pory roku" mają być głównie Monika Tarka i Robert Kilen, którzy zaczęli ją prowadzić w letniej ramówce. Raz w tygodniu gospodarzem programu będzie Roman Czejarek.

W związku z pojawieniem się "Piątej pory roku" z dwóch do jednej godziny skrócona została od poniedziałku do czwartku "Muzyczna Jedynka" (teraz od 14 do 15).

Ponadto z anteny spadły audycje "Labirynt historii" byłego wicedyrektora Jedynki Jacka Raginisa Królikiewicza i "Damska torebka", którą prowadziły Marta Januszewska, Mira Jankowska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Agata Puścikowska. Natomiast pasmo "Twarzą w twarz" wróciło na późniejszą porę (po 23), od września 2017 roku było nadawane po 20.

(KOZ, 05.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor Radia Opole odsunięty od anteny. Zapewnia, że nie był pod wpływem alkoholu

(fot. Pixabay.com)

Dyrektor programu Radia Opole Zbigniew Górniak został odsunięty od prowadzenia audycji. Zaprzecza, że prowadził program, będąc pod wpływem alkoholu. Prezes rozgłośni informuje, że Górniak poprosił o rozwiązanie umowy o pracę. On sam twierdzi, że odejście z radia dopiero rozważa. Na razie jest na zwolnieniu lekarskim.

Nasz informator twierdzi, że Górniak 7 sierpnia mógł być pod wpływem alkoholu, gdy w porannym programie przedstawiał autorski przegląd prasy "Prasowalnia". 

– Sposób jego prezentowania, według oceny świadków, był nietypowy dla pana Zbigniewa Górniaka w kontekście poprzednio emitowanych audycji – przyznaje Piotr Moc, prezes Radia Opole. – Po przeprowadzeniu rozmowy z pracownikiem zarząd w związku z tym zdarzeniem podjął decyzję o odsunięciu pracownika od prowadzenia audycji – dodaje Moc. Na nasze pytanie, czy Górniak był pod wpływem alkoholu, prezes Radia Opole nie odpowiada.

– Nie byłem tego dnia po alkoholu. To plotki. Słyszałem nawet, że rozbiłem po pijanemu auto, a prokurator tuszuje gorliwie sprawę – odpowiada Zbigniew Górniak, który podaje, że jest obecnie na zwolnieniu lekarskim. – Prawda jest taka, że cierpię na dolegliwość neurologiczną polegającą na tzw. aurach, kiedy to tracę na kilka sekund świadomość – wyjaśnia.

Piotr Moc informuje, że 3 września do Radia Opole wpłynęło pismo Zbigniewa Górniaka z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę. – Zarząd po konsultacji prawnej najprawdopodobniej wyrazi zgodę na wniosek pracownika – zapowiada prezes rozgłośni. Sam Górniak przekonuje: – Rozwiązanie umowy dopiero rozważam. Po prostu dostałem bardzo ciekawą ofertę pracy.

Zbigniew Górniak w Radiu Opole, oprócz przeglądu prasy "Prasowalnia", prowadził m.in. poranne rozmowy "W cztery oczy", "Niedzielną lożę radiową" i przygotowywał felietony "Uchem i okiem".

(KOZ, 05.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.