Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef działu "Osiem dziewięć" odchodzi z „Gazety Wyborczej”

Stanisław Skarżyński był szefem działu „Osiem dziewięć”, który ukazywał się najpierw w „Magazynie Świątecznym”, a potem na Wyborcza.pl (screen wyborcza.pl)

Stanisław Skarżyński odchodzi z „Gazety Wyborczej” (Agora). Był redaktorem prowadzącym sekcji „Osiem dziewięć” tworzonej przez młode pokolenie dziennikarzy.

Stanisław Skarżyński sam zdecydował o odejściu z "GW". - Warunki do wykonywania tej pracy są upiorne. Z tą władzą to jest zupełnie robota idioty. Kiedy robiliśmy OKO.press, to okazało się, że największym dla mnie problemem było to, że po prostu poziom kłamstw polityków PiS jest tak żenujący, że aż nie chce się tego robić. Odkłamywanie tego polega na tym, żeby sprawdzić, czy dwa i dwa jest cztery. Dziennikarstwo dzisiaj nie jest specjalnie ciekawą pracą. Po prostu jest to opisywanie i analizowanie tej żenady, którą nam ufundowano – mówi Skarżyński.

Niemniej nadal chce on pisać, m.in. do "GW". Do jej redakcji dołączył w czerwcu 2017 roku. Był szefem działu „Osiem dziewięć”, który ukazywał się najpierw w „Magazynie Świątecznym”, a potem na Wyborcza.pl. To miała być młoda twarz "Wyborczej".

Wcześniej Skarżyński był związany z Radiem Zet, w latach 2010-2016 był wydawcą programu „Gość Radia Zet”. Od czerwca 2016 roku do kwietnia 2017 roku był zastępcą redaktora naczelnego portalu OKO.press.

(PD, 03.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: Grand Press Photo

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wystawa Grand Press Photo 2018 w Poznaniu

Do 16 września na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania można oglądać pokonkursową wystawę Grand Press Photo 2018.

Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania to miejsce spotkań z kulturą. W okresie letnim odbywają się tam koncerty, wystawy, kino plenerowe oraz spektakle teatralne najpopularniejszych polskich teatrów.

Na wystawę najlepszych zdjęć prasowych 2017 roku zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press oraz Miasto Poznań.

Press

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

Mecenas Grand Press Photo 2018: Nikon

Partnerzy konkursu i wystaw: Sanofi, Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Inicjatywa Nasza Niepodległa

Partnerzy wystaw: Drukarnia Andrus i thyssenkrupp Materials Poland S.A. 

Partner wystawy miejskiej: Miasto Poznań

Patroni medialni: Telewizja WTK, epoznan.pl, "Gazeta Wyborcza Poznań"

Kontakt dla mediów w sprawie wystawy: Magdalena Jankowska, tel. 601 780 003, m.jankowska@press.pl

(CP, 03.09.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.