Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada nadzorcza Netii wybrała nowego prezesa

Netia dostarcza m.in. usługi telewizyjne (fot. materiały prasowe Netii)

Andrzej Abramczuk został wybrany prezesem zarządu-dyrektorem generalnym Netia SA.

Obowiązki prezesa obejmie 18 sierpnia, po tym, jak wygaśnie trzymiesięczna delegacja Wojciecha Pytla do pełnienia funkcji prezesa spółki. W maju rezygnację z kierowania spółką złożyła Katarzyna Iwuć. 

Abramczuk wszedł do zarządu Netii w grudniu 2017 roku. Objął wówczas stanowisko dyrektora ds. strategii i regulacji. Od września 2009 roku związany z kancelarią Chajec, Don-Siemion & Żyto.  Zasiadał też m.in. w radzie nadzorczej spółki Midas połączonej w 2016 roku z Aero2 po przejęciu jej przez Cyfrowy Polsat, do którego obecnie należy Netia. 

Spółka w drugim kwartale 2018 roku wypracowała 343 mln zł przychodów i 93 mln zł skorygowanego zysku EBITDA oraz blisko 12 mln zł zysku netto. 

Netia to operator telekomunikacyjny oraz dostawca usług telewizyjnych i internetu. 

(PAZ, 10.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Projekt NewTV zebrał miliard dolarów od inwestorów

Założycielami NewTV są Meg Whitman i Jeffrey Katzenberg (screen: Youtube.com/CNBC)

Największe studia filmowe z Hollywood i czołowe banki inwestycyjne z Wall Street wsparły nową platformę, która ma oferować krótkie treści wideo.

Nazwa nowego serwisu to NewTV. W jego portfolio mają znaleźć się treści przystosowane do odbioru na urządzeniach mobilnych. Długość filmów ma nie przekraczać 10-15 minut.

Jak donosi dziennik “Financial Times”, w projekt zainwestowały m.in. studia filmowe i grupy medialne Disney, Entertainment One, Fox, ITV, Lionsgate, MGM, NBCUniversal, Sony Pictures Entertainment, Viacom, Warner Media i Liberty Global; a także banki i fundusze inwestycyjne Goldman Sachs Inc, JPMorgan Chase & Co. i Madrone Capital. Łączna wartość inwestycji sięga 1 mld dol.

Założycielami NewTV są Jeffrey Katzenberg (były prezes Disneya) i Meg Whitman (była prezes HP). Serwis ma być oparty na modelu subskrypcyjnym. Termin jego debiutu nie został ujawniony.

(LL, 12.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.