Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spadek liczby użytkowników Snapchata nie wpłynął na jego wyniki finansowe

(fot. Pixabay.com)

Mimo spadku liczby użytkowników serwisu społecznościowego Snapchat grupa internetowa Snap, jego właściciel, zaprezentowała dobre wyniki za drugi kwartał.

Średnia liczba aktywnych użytkowników Snapchata w okresie od początku marca do końca czerwca wyniosła 188 mln. Oznacza to wzrost w stosunku do tego okresu rok wcześniej o 8 proc., ale jednocześnie 2-proc. spadek w porównaniu z pierwszym kwartałem br.

To pierwszy kwartalny spadek liczby użytkowników w siedmioletniej historii serwisu. Mimo to wyniki amerykańskiej grupy w minionym kwartale były lepsze od oczekiwań analityków z Wall Street. Przychody wzrosły o 44 proc. rok do roku, do poziomu 262,3 mln dol. Zmniejszyły się natomiast straty - o 20 proc., do 353 mln dol.

Snap ujawnił, że saudyjski książę i miliarder Alwalid bin Talal zainwestował w firmę kwotę 250 mln dol. Należący do niego fundusz inwestycyjny Kingdom Holding Company kontroluje obecnie 2,3 proc. udziałów grupy Snap.

(LL, 09.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rada nadzorcza Netii wybrała nowego prezesa

Netia dostarcza m.in. usługi telewizyjne (fot. materiały prasowe Netii)

Andrzej Abramczuk został wybrany prezesem zarządu-dyrektorem generalnym Netia SA.

Obowiązki prezesa obejmie 18 sierpnia, po tym, jak wygaśnie trzymiesięczna delegacja Wojciecha Pytla do pełnienia funkcji prezesa spółki. W maju rezygnację z kierowania spółką złożyła Katarzyna Iwuć. 

Abramczuk wszedł do zarządu Netii w grudniu 2017 roku. Objął wówczas stanowisko dyrektora ds. strategii i regulacji. Od września 2009 roku związany z kancelarią Chajec, Don-Siemion & Żyto.  Zasiadał też m.in. w radzie nadzorczej spółki Midas połączonej w 2016 roku z Aero2 po przejęciu jej przez Cyfrowy Polsat, do którego obecnie należy Netia. 

Spółka w drugim kwartale 2018 roku wypracowała 343 mln zł przychodów i 93 mln zł skorygowanego zysku EBITDA oraz blisko 12 mln zł zysku netto. 

Netia to operator telekomunikacyjny oraz dostawca usług telewizyjnych i internetu. 

(PAZ, 10.08.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.