Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Trzaskowski zaatakowany spotem z 2009 roku

Użytkownicy Twittera, w tym niektórzy prawicowi dziennikarze, przypominają fragment spotu wyborczego Rafała Trzaskowskiego z 2009 roku, na którym aktor Michał Żebrowski z zawiązanymi oczami krzyczy „Za Rafała!”, a następnie słychać strzał. Ich zdaniem to kpina z egzekucji Polaków. Żebrowski skomentował natomiast, że oskarżenia są wredne, przebiegłe i kłamliwe.

Rafał Trzaskowski jest obecnie kandydatem na prezydenta Warszawy. Jednak spot pochodzi z kampanii Trzaskowskiego z 2009 roku przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na końcu pojawia się napis: „A ty co zrobisz dla Rafała?” W opisie spotu na YouTube napisano: "Nie musisz ginąć za Rafała. Idź i zagłosuj 7 czerwca!".

Dawid Wildstein z biura programowego Telewizji Polskiej skomentował na Twitterze: „Kretyńskie żarciki z rozstrzeliwania Polaków, walczących o naszą wolność i wykorzystywanie tego w kampanii to po prostu bydło”.

Jednak nie wszyscy prawicowi dziennikarze zgadzają się z Wildsteinem. Wojciech Wybranowski, dziennikarz „Tygodnika do Rzeczy” napisał: „Rozkręcanie shitstormu wokół filmiku Trzaskowskiego, co niektórzy tu probują zrobić, jest bardzo słabe. Nie dlatego, ze spot nie jest głupi- jest wyjątkowo głupi. Ale to stary film, znany od 9 lat i już ze 2-3 g..oburze z tym związane były. Ile można? Tak co kampanię?”.

Do sprawy odniósł się też Michał Żebrowski, który napisał na Facebooku: „Rzeczywiście dałbym się zabić za Rafała, problem w tym, że spot ten nawiązywał do mojej roli... Kordiana i nie ma nic wspólnego z kontekstem jaki niektórzy próbują mu dziś nadać. Posługiwanie się kampanią sprzed 10 lat i łączenie jej z obchodami Powstania Warszawskiego jest wredne, przebiegłe i kłamliwe. (MAK)

(31.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Hirsch odchodzi z Next.gazeta.pl

Redaktor naczelny Next.gazeta.pl (Agora SA) poinformował na Twitterze, że 31 lipca jest ostatnim dniem jego w pracy w tym serwisie.

Rafał Hirsch poinformował nas, że odejście z Next.gazeta.pl to jego decyzja. Hirsch pracę w Agorze rozpoczął w listopadzie 2015 roku. Przeszedł tam z Tvn24bis.pl, gdzie był publicystą ekonomicznym. W Agorze pracował najpierw nad uruchomieniem polskiej edycji Business Insidera. Gdy polską wersję BI uruchomiła Grupa Onet.pl, Hirsch pracował przy powstawaniu serwisu Next.gazeta.pl, który wystartował w marcu 2016 roku.

Rafał Hirsch prowadzi też autorskie podcasty na stronie radia Tok FM. (MAK)

(31.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.