Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Glińskiemu nie spodobał się komentarz w "Szkle kontaktowym"

Glińskiemu nie spodobał się fragment piątkowego "Szkła kontaktowego" (fot. Danuta Matloch/ Flickr.com/MKiDN)

"Prowadzący program w TVN 24 nawoływał policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji?" - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier Piotr Gliński. TVN 24 odpowiada, że "Szkło kontaktowe" to program satyryczno-komentarzowy.

Podczas protestu przeciw zmianom w sądownictwie, który odbył się w piątek przed Sejmem, doszło do przepychanek manifestantów z policjantami.

Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, napisał w sobotę na Twitterze: "Wczoraj wieczorem w TVN24 prowadzący program nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej. Zwracam się z pytaniem do właściciela tej stacji, Discovery, czy akceptuje taki przekaz swojej telewizji? Proszę także o opinię w tej sprawie KRRiT".

TVN 24 odpowiada Glińskiemu: "Szkło kontaktowe" to program satyryczny

Gliński odniósł się w ten sposób do piątkowego "Szkła kontaktowego" w TVN24. W wyemitowanym materiale rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak mówił, że działania policjantów, w tym użycie siły fizycznej wobec protestujących przed Sejmem, "były podyktowane wykonywanymi czynnościami w związku z popełnionym wykroczeniem".

Komentując tę wypowiedź, współprowadzący "Szkło kontaktowe" Marek Przybylik stwierdził, że takimi działaniami funkcjonariusze "chcą pokazać, jacy są sprawni i służebni wobec polityków". Jak dodał, "policjanci nie powinni walczyć z demonstrantami, tylko z politykami".

Słowa wicepremiera skomentował redaktor naczelny TVN 24 Adam Pieczyński. "+Szkło kontaktowe+ to program satyryczno-komentarzowy i wszelkie wypowiedzi w nim zawarte należy interpretować jako satyryczne komentarze, a nie stanowisko stacji w jakiejkolwiek sprawie" - głosi stanowisko Pieczyńskiego zamieszczone w tweecie z oficjalnego konta TVN 24.

KRRIT: będzie postępowanie ws. słów prowadzącego "Szkło kontaktowe"

Szef KRRiT Witold Kołodziejski powiedział w sobotę wieczorem PAP, że najprawdopodobniej zostanie wszczęte postępowanie w sprawie wypowiedzi prowadzącego "Szkło kontaktowe". Zastrzegł zarazem, że "trudno powiedzieć, jaki będzie wynik postępowania".

- To nie jest opinia, tylko to już jest normalna procedura zmierzająca do decyzji; Krajowa Rada raczej nie wydaje opinii w takich kwestiach, tylko - jeżeli stwierdza naruszenia prawa - stosuje odpowiednie konsekwencje, a jeżeli nie stwierdza, to nie stosuje i zamyka postępowanie - powiedział szef KRRiT.

(GDYJ, PAP, 21.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.