Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowa CMWP SDP: wpis Cezarego Gmyza „skandalicznie niestosowny”

Jolanta Hajdasz (Screen: Youtube.com/Telewizja Republika)

Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, uznała, że wpis Cezarego Gmyza z TVP dotyczący pierwszej prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf był "skandalicznie niestosowny".

Korespondent Telewizji Polskiej w Niemczech Cezary Gmyz w środę wieczorem napisał na Twitterze: "Sorry ale jak słyszę, że taka szlampa jak I prezes SN robi za wzór cnót to mi się miesiączka cofa". Od swojego pracodawcy Gmyz otrzymał naganę.

Jolanta Hajdasz odniosła się do sprawy w odpowiedzi na pytania Agnieszki Kublik z „Gazety Wyborczej”. W oświadczeniu opublikowanym na stronie CMWP jego dyrektor pisze o tweecie: "jest skandalicznie niestosowny ze względu na użyty język i sformułowania, nie oceniam treści, które chciał wyrazić p. Gmyz”.

Hajdasz zaznacza, że nie sądzi, aby „SDP podejmowało w tej sprawie jakiekolwiek kroki (poza publicystycznym działaniem każdego członka indywidualnie)”. Jej zdaniem nagana udzielona dziennikarzowi przez TVP jest działaniem wystarczającym i adekwatnym do sytuacji.

(PAZ, 10.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.