Dział: INTERNET

Dodano: Lipiec 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Autor prowokacji z fikcyjnym ekspertem odchodzi z Energetyka24.com

Piotr Maciążek chce zająć się działalnością analityczną i komentatorską (screen z Youtube.com/Telewizja Republika)

Jakub Kajmowicz 16 lipca zastąpi Piotra Maciążka na stanowisku redaktora naczelnego serwisu Energetyka24.com.

Piotr Maciążek związał się z grupą wydawniczą Defence24 w 2012 roku. Początkowo był szefem działu energetycznego serwisu Defence24.pl, a od 2015 roku współtworzył, jako redaktor naczelny, wyodrębniony z niego portal Energetyka24.com.

- Bardziej ciągnie mnie w stronę analityki niż klasycznego dziennikarstwa. Jednak nie „łamię pióra”, prowadzę rozmowy z kilkoma serwisami, w których miałbym publikować komentarze. Od czasu do czasu będę pisał teksty do działu opinii „Dziennika Gazety Prawnej”, z którym regularnie współpracuję. O swoich planach zawodowych poinformuję w najbliższym czasie - mówi „Presserwisowi” Piotr Maciążek. Z grupy Defence24 oficjalnie odejdzie z końcem lipca, obecnie wykorzystuje zaległy urlop.

Nowym szefem serwisu Energetyka24.com będzie od 16 lipca Jakub Kajmowicz, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Z kolei na to stanowisko awansował Jakub Wiech, wspólnie z Piotrem Maciążkiem autor głośnej prowokacji dziennikarskiej. Obaj stworzyli fikcyjnego eksperta ds. energii - Piotra Niewiechowicza. Od lutego br. publikowali pod jego nazwiskiem tweety, które miały uwiarygodnić go jako eksperta ds. energii. Nikt nie weryfikował tych wpisów, a kontakt z Niewiechowiczem nawiązała nawet osoba z otoczenia Piotra Naimskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dzięki temu dziennikarze z Energetyka24.com weszli w posiadanie niejawnych informacji na temat gazociągu Baltic Pipe.

Piotr Maciążek zaznacza, że jego odejście z portalu Energetyka24.com nie ma nic wspólnego z tamtą prowokacją.

- Wypowiedzenie złożyłem jeszcze przed finałem tej sprawy - informuje dziennikarz.
Energetyka24.com to serwis gospodarczy poświęcony sektorowi energetycznemu i paliwowemu, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotyczących bezpieczeństwa. Wchodzi w skład grupy Defence24, w której są także portale Defence24.pl, CyberDefence24.pl, Space24.pl, InfoSecurity24.pl oraz Defence24.com.

(PAZ, 09.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.