Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zysk Samsunga w II kwartale wyższy o 5 proc., jednak niższy od spodziewanego

(fot. Pixabay.com)

Samsung Electronics szacuje, że jego zysk operacyjny w drugim kwartale wzrośnie o 5 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku - podała w piątek agencja AP. Jest to wynik niższy od spodziewanego, co ma wynikać ze słabej sprzedaży smartfonów.

Samsung Electronics ogłosił w piątek szacunkowe dane dotyczące zysku operacyjnego w okresie od kwietnia do czerwca br. Ma on wynieść 14,8 bln wonów (13,2 mld dol.) w porównaniu z 14,07 bln wonów w tym samym okresie zeszłego roku. 

To wartość niższa od oczekiwań analityków, a także od wyniku za pierwszy kwartał, gdy czołowy producent smartfonów i półprzewodników osiągnął najwyższy w historii zysk operacyjny w wysokości 15,6 bln wonów. 

O 5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku spadła ponadto sprzedaż Samsunga, która ma wynieść 58 bln wonów (51,7 mld dol.). Samsung tłumaczy to słabą sprzedażą smartfonów. 

Jak wskazują analitycy, koreański koncern sprzedał mniej niż zakładał flagowych telefonów Galaxy S9, jednocześnie wydatki na marketing jego działu urządzeń mobilnych wzrosły. Innym czynnikiem, który, zdaniem ekspertów, mógł przyczynić się do słabszych wyników Samsunga w II kw. było niższe globalne zapotrzebowanie na wysokiej klasy smartfony. Konsumenci przestali bowiem wymieniać telefony na najnowsze wersje tak często, jak to do niedawna czynili.  

Ostateczne wyniki finansowe Samsung ma przedstawić jeszcze w tym miesiącu.

(PAP, 06.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Katowice gospodarzem letnich finałów "WoW" Arena World Championship

W weekend 14–15 lipca w Katowicach odbywają się światowe finały letniej edycji mistrzostw gry "World of Warcraft" Blizzard Entertainment: Arena World Championship. Miasto będzie również gospodarzem przyszłorocznych finałów e-sportowych mistrzostw Intel Extreme Masters.

Letnie finały AWC to jedno z trzech najważniejszych wydarzeń w e-sportowym kalendarzu "WoW", obok finałów sezonu wiosennego i organizowanych w listopadzie mistrzostw świata na BlizzConie w Kaliforni. Pula nagród AWC Summer wynosi 100 tys. dolarów. Oficjalne transmisje z AWC Summer Katowice 2018 na Twitch.tv będą prowadzone w czterech językach: po angielsku, francusku, niemiecku i rosyjsku. Zawody odbywają się równo miesiąc przed równoczesną światową premierą "World of Warcraft: Battle for Azeroth", nowego rozszerzenia do wydanej w 2004 roku gry MMO.

Dzięki organizowanym od 2013 roku w katowickim Spodku mistrzostwom sportów elektronicznych Intel Extreme Masters Katowice są obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych lokacji na e-sportowej mapie świata. W czwartek 12 lipca firma ESL Polska, organizator zawodów, potwierdziła, że w 2019 roku finały IEM ponownie odbędą się w Polsce. Ponadto główna część imprezy – zawody drużynowej strzelanki "Counter-Strike: Global Offensive" – uzyskały status Major Championship, z czym wiąże się podniesienie ich puli nagród do 1 mln dolarów.

(MK, 14.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.