Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Film krótkometrażowy Platige Image z nominacją do prestiżowej nagrody

Film "Miazmat" przypomina marzenia senne (fot. materiały prasowe)

Wyprodukowany przez studio Platige Image animowany film krótkometrażowy „Miazmat” otrzymał nominację do konkursu Siggraph Computer Animation Festival. 

Obraz w reżyserii Klaudiusza Wesołowskiego jest inspirowany teorią sztuki Czysta Forma oraz dziełem Stanisława Ignacego Witkiewicza pt. „Kompozycja”. Dzięki wykorzystaniu animacji, jej kolorystyki, kompozycji kadrów i montażowi, odtwarzany jest ciąg wydarzeń, który doprowadził do ułożenia się form w obrazie „Kompozycja”. W efekcie film przypomina marzenia senne, które w trakcie przeżywania są żywe i pełne hiperrealistycznych detali, a po przebudzeniu bledną i rozmywają się. 

- Pomysł przyszedł mi do głowy w muzeum, podczas oglądania dzieł Witkiewicza. - mówi Klaudiusz Wesołowski, reżyser “Miazmatu”. - Wyobraziłem sobie, jak przedstawione w „Kompozycji” obrazy ożywają i przekształcają się.

Praca nad filmem trwała sześć lat i zajęła w sumie ponad 2,5 tys. godzin. „Miazmat” został nominowany do konkursu SIGGRAPH 2018, przyznającego nagrody najlepszym filmom krótkometrażowym na świecie. Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniach 14-16 sierpnia br. 

(PAZ, 05.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Lipiec 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zysk Samsunga w II kwartale wyższy o 5 proc., jednak niższy od spodziewanego

(fot. Pixabay.com)

Samsung Electronics szacuje, że jego zysk operacyjny w drugim kwartale wzrośnie o 5 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku - podała w piątek agencja AP. Jest to wynik niższy od spodziewanego, co ma wynikać ze słabej sprzedaży smartfonów.

Samsung Electronics ogłosił w piątek szacunkowe dane dotyczące zysku operacyjnego w okresie od kwietnia do czerwca br. Ma on wynieść 14,8 bln wonów (13,2 mld dol.) w porównaniu z 14,07 bln wonów w tym samym okresie zeszłego roku. 

To wartość niższa od oczekiwań analityków, a także od wyniku za pierwszy kwartał, gdy czołowy producent smartfonów i półprzewodników osiągnął najwyższy w historii zysk operacyjny w wysokości 15,6 bln wonów. 

O 5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku spadła ponadto sprzedaż Samsunga, która ma wynieść 58 bln wonów (51,7 mld dol.). Samsung tłumaczy to słabą sprzedażą smartfonów. 

Jak wskazują analitycy, koreański koncern sprzedał mniej niż zakładał flagowych telefonów Galaxy S9, jednocześnie wydatki na marketing jego działu urządzeń mobilnych wzrosły. Innym czynnikiem, który, zdaniem ekspertów, mógł przyczynić się do słabszych wyników Samsunga w II kw. było niższe globalne zapotrzebowanie na wysokiej klasy smartfony. Konsumenci przestali bowiem wymieniać telefony na najnowsze wersje tak często, jak to do niedawna czynili.  

Ostateczne wyniki finansowe Samsung ma przedstawić jeszcze w tym miesiącu.

(PAP, 06.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.