Dział: REKLAMA

Dodano: Lipiec 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eksperci: Wygasić reklamy z Adamem Nawałką

Przy okazji mundialu Adama Nawałkę chętnie zatrudniano do promocji marek (fot. materiały prasowe)

Firmy, które wykorzystują w kampaniach wizerunek Adama Nawałki, który przestaje być selekcjonerem reprezentacji Polski, powinny zakończyć działania reklamowe z nim - oceniają eksperci od komunikacji marketingowej.

3 lipca Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, poinformował na konferencji prasowej, że po przegranym mundialu Adam Nawałka przestaje być selekcjonerem reprezentacji Polski - pozostanie nim tylko do 30 lipca.

Z okazji mundialu Adam Nawałka był jedną z najchętniej zatrudnianych osób w kampaniach reklamowych. Pojawił się w kampanii wizerunkowej parówek Berlinki (Animex), występował jako ambasador marki Samsung, reklamował piwo Warka (Grupa Żywiec) i napoje izotoniczne 4Move Professional.

Zdaniem Dariusza Kubuja, stratega z firmy Kubuj Strategia, reklamodawcy powinni 
natychmiast zdjąć reklamy z Adamem Nawałką. - Te reklamy drażnią widzów i ośmieszają marki. Należało je wycofać już po meczach z Senegalem i z Kolumbią – uważa Kubuj.
- Marki powinny teraz po prostu pozwolić dogasnąć kampaniom wykorzystującym jego wizerunek albo zrekonstruować przekazy zbyt niedopasowane do rzeczywistości – komentuje Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska. - Adam Nawałka wypada z obiegu marketingowo-reklamowego. Przestał być trenerem reprezentacji Polski, więc na tym poziomie nie jest już atrakcyjny dla reklamodawców – dodaje Kita.

Dlatego Warka już nie promuje się Adamem Nawałką. - Kampania została zaplanowana na określony czas, zrealizowana zgodnie z planem i już się zakończyła niezależnie od decyzji PZPN – mówi Magdalena Brzezińska, kierownik działu spraw korporacyjnych z Grupy Żywiec. 

Samsung i 4Move nie odpowiedziały na nasze pytanie o kampanie z Nawałką. Z kolei rzecznik prasowy Animeksu, właściciela marki Berlinki, odmówił komentarza.

(IKO, 04.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: REKLAMA

Dodano: Lipiec 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Suzuki Motor Poland sponsorem głównym Korony Kielce

Firma Suzuki Motor Poland rozpoczęła współpracę z Koroną na początku br. (fot. materiały prasowe)

Suzuki Motor Poland od początku sezonu 2018/2019 piłkarskiej Lotto Ekstraklasy będzie sponsorem głównym klubu Korona Kielce. Sezon rozpoczyna się 20 lipca. 

Firma współpracuje z klubem od stycznia, kiedy została jego partnerem motoryzacyjnym. W trakcie sezonu logotyp marki motoryzacyjnej pojawi się na froncie koszulek meczowych Korony.

Marka eksponowana będzie też na stadionie podczas dni meczowych i w materiałach promocyjnych klubu.  

(MAC, 06.07.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.