Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W lipcu trzeci numer "Netfilmu", Bauer nie zdecydował co dalej

"Netfilm" jest adresowany do użytkowników platform VoD (fot. Pixabay.com)

3 lipca do sprzedaży trafi trzeci numer "Netfilmu" (Wydawnictwo Bauer). Wydawca wciąż nie zdecydował, czy magazyn wejdzie do stałej sprzedaży.

"Netfilm" ukazuje się w cyklu dwumiesięcznym. Pierwsze wydanie trafiło na rynek 6 marca br. Wydawca, choć nie chciał ujawnić danych sprzedażowych, informował, że spełniły jego oczekiwania.

"Netfilm" jest adresowany do użytkowników platform VoD. Koncentruje się na propozycjach serwisów: Netflix, Showmax, HBO GO, Amazon Prime Video. Kosztuje 6,99 zł. Nakład pierwszego wydania wyniósł 70 tys. egz. Redaktorem naczelnym jest Artur Kosiński, naczelny przewodników telewizyjnych Bauera: "To & Owo TV", "Tele Świat" oraz "TV14".

(JOK, 27.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Milach z nominacją Magnum Photos

Rafał Milach (fot. Marek Szczepański)

Rafał Milach, jeden ze współzałożycieli kolektywu Sputnik Photos, znalazł się w piątce nominowanych fotoreporterów przez Magnum Photos. To pierwszy z trzech etapów do stania się, jako pierwszy Polak, pełnoprawnym członkiem tej legendarnej agencji. 

- Zostałem nominowany przez Marka Powera, jednego z członków Magnum. Złożyłem portfolio i w agencji głosowano nad przyjęciem mnie do grona nominowanych. O wynikach dowiedziałem się telefonicznie - mówi Milach „Presserwisowi”.

Decyzje dotyczące fotoreporterów nominowanych i stowarzyszonych zapadły na dorocznym spotkaniu Magnum Photos w Paryżu. Rafał Milach za dwa lata będzie mógł zostać członkiem stowarzyszonym, za cztery lata pełnoprawnym członkiem agencji.

Milach to wielokrotnie nagradzany fotoreporter. W 2008 roku został laureatem World Press Photo w kategorii Sztuka i rozrywka za fotoreportaż „Znikający cyrk” o emerytowanych artystach cyrkowych. Na trwającym w Łodzi międzynarodowym Fotofestiwalu jego książka "Pierwszy Marsz Dżentelmenów” otrzymała Nagrodę im. Krzyśka Makowskiego i tytuł Fotograficznej Publikacji Roku.

Dotychczas żadnemu polskiemu fotoreporterowi nie udało się zostać członkiem Magnum Photos. Bogdan Dziworski, słynny fotograf i operator filmowy, przyznał, że „flirtował” z tą agencją fotograficzną, otrzymał nawet stosowną deklarację, ale ostatecznie nie zdecydował się na przyjęcie tej propozycji. „Żeby zaczepić się w Magnum, musiałbym rzucić wszystko, zacząć od nowa w innym kraju, bez znajomości języka. Zrobiłbym tam pewnie parę książek fotograficznych, a tak nakręciłem kilka filmów, które poszły w świat, i kilka książek też się udało opublikować, więc chyba nie straciłem na tym” - powiedział w rozmowie z portalem Gazeta.pl. 

Jednym z założycieli Magnum Photos był Dawid Szymin, znany pod nazwiskiem David Seymour, polski fotoreporter, pochodzący z żydowskiej rodziny. 

Więcej w „Presserwisie”

(PAZ, 27.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.