Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zapinamypasy.pl kończy nadawanie

Zapinamypasy.pl kończy działalność (screen Zapinamypasy.pl)

Internetowe radio sportowe Zapinamypasy.pl kończy nadawanie. Taką decyzję podjął właściciel.

– Projekt biznesowo się nie składa – mówi Press.pl prezes Remes Sport Bartosz Remplewicz, który zainwestował w projekt. – Budowany dział handlowy nie rozwinął się w takim kierunku, jakiego bym oczekiwał – dodaje.

W komunikacie prasowym Remplewicz stwierdził: "To jest oczywiście dla mnie bardzo trudna decyzja. Wiele osób nam zaufało. Ale jestem biznesmenem, który działa na rynku od wielu lat i, jak każdy inwestor, muszę kierować się interesem firmy. Niestety, projekt choć rozwijał się merytorycznie, jestem bardzo zadowolony z poziomu, jaki osiągnęło radio, nie spinał się pod względem finansowym".

Stacja poinformowała, że od rana 6 czerwca przestaje nadawać radio oraz przestaje funkcjonować w dotychczasowej formule portal. Social media – Facebook, Twitter, Instagram oraz Youtube – będą jeszcze funkcjonować przez jakiś czas.

1 czerwca rozgłośnia Zapinamypasy.pl rozpoczęła współpracę z Andrzejem Twarowskim, byłym komentatorem sportowym Canal. 

Zapinamypasy.pl kończy nadawanie po 4 miesiącach

1 lutego br. spółka Remes Sport uruchomiła radio Zapinamypasy.pl. Redaktorem naczelnym został były dziennikarz radiowej Trójki Michał Gąsiorowski, który po dwóch miesiącach odszedł z rozgłośni.

Kilka dni po debiucie Zapinamypasy.pl wystartowało Weszło FM, tworzone przez Krzysztofa Stanowskiego z Weszlo.com.

Zarówno twórcy radia Zapinamypasy.pl, jak i Weszło FM deklarowali wówczas, że uruchomienia rozgłośni nie poprzedzali analizami rynku. – Nie wierzę, że nikt nie zrobił badań – komentował wtedy w rozmowie z "Presserwisem" Michał Kołodziejczyk. – Jak się patrzy na sprzęt w studiach jednej i drugiej stacji, zastanawiałbym się, czy to odwaga, czy brawura, gdyby nie przeprowadzono badań przed tego typu inwestycjami – skwitował szef Sportowefakty.wp.pl Michał Kołodziejczyk, który we wtorek jako pierwszy podał na Twitterze, że Zapinamypasy.pl może skończyć działalność. 

We wtorek po południu ze słuchaczami pożegnał się Andrzej Twarowski. "Niestety, nie udało się. Zapinamypasy.pl dziś po 23:00 przestanie nadawać. Dziękuję wszystkim, którzy byli z nami" - napisał na Twitterze.

(KOZ, PAZ, 05.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zapinamypasy.pl to było dobre radio, ale źle przemyślany biznes

Strona internetowa radia jeszcze działa, ale wkrótce zostanie zamknięta (Screen: Zapinamypasy.pl)

Internetowe radio sportowe Zapinamypasy.pl po czterech miesiącach zakończyło nadawanie. Taką decyzję podjął właściciel. Posunięciem zdziwieni są dziennikarze sportowi - zwłaszcza że stało się to na kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

- Projekt biznesowo się nie składa - mówi prezes Remes Sport Bartosz Remplewicz, który zainwestował w projekt. - Budowany dział handlowy nie rozwinął się w takim kierunku, jakiego bym oczekiwał. Kilka osób próbowało i nikt nie osiągnął sukcesu w tej dziedzinie. Polegliśmy przede wszystkim na tym polu - tłumaczy.

W komunikacie prasowym Bartosz Remplewicz stwierdził, że to dla niego trudna decyzja. "Wiele osób nam zaufało. Ale jestem biznesmenem, który działa na rynku od wielu lat i jak każdy inwestor muszę kierować się interesem firmy. Niestety, projekt choć rozwijał się merytorycznie, jestem bardzo zadowolony z poziomu, jaki osiągnęło radio, nie spinał się pod względem finansowym" - skomentował.

Remplewicz, w dniu startu Zapinamypasy.pl, pytany o koszty uruchomienia radia mówił: "To projekt, który zamyka się w granicach miliona. Przy optymistycznej wersji myślę, że na zero wyjdziemy w ciągu od trzech do sześciu miesięcy, a w scenariuszu optymalnym – po minimum roku". Przyznał, że wszystkie jego biznesy są ryzykowne. "Hotel w Opalenicy też. Każdy mówił, żeby otworzyć w górach albo nad morzem. Są dwie szkoły: korporacyjna – dużo papierów, pieniędzy oraz rodzinna – swoje pieniądze dziesięć razy obrócone i swoja intuicja" - wyjaśniał.

Andrzej Twarowski poprawił słuchalność

- Bardzo ubolewam, że projekt nie będzie kontynuowany, bo w ostatnich dniach mieliśmy najlepsze od początku działalności wyniki słuchalności - mówi Robert Małolepszy, redaktor naczelny rozgłośni. Andrzej Twarowski, który z początkiem czerwca dołączył do zespołu Zapinamypasy.pl (po zakończeniu okresu konkurencji po odejściu z Canal+) komentuje: - W mojej głowie zrodził się pomysł. Zaraził się nim mój kolega, który wykładał pieniądze. Niestety okazało się, że projekt nie przynosi pieniędzy i uznał, że to jest moment, żeby zamknąć.

Decyzją właściciela Zapinamypasy.pl zdziwiony jest Michał Pol, dyrektor programowy sportu w Grupie Onet-RAS Polska. - Andrzej Twarowski wreszcie uwolnił się od zakazu konkurencji i byłem przekonany, że jego pojawienie się w Zapinamy.pl pozwoli radiu na nowe otwarcie. Zbliża się mundial, a to dla takiego radia idealny moment na wzrost. Pod względem merytorycznym radio stało bardzo wysoko od początku, ale o jego zamknięciu zdecydowały względy biznesowe. Może popełniono jakieś błędy przy planowaniu tego projektu? - zastanawia się Pol.

Zdaniem Michała Pola sukces radia Weszło FM nie przyczynił się do zamknięcia Zapinamypasy.pl. - Oba radia miały zupełnie różnych słuchaczy. W przypadku Weszło FM za projektem stoi duży portal, a rozgłośnia jest elementem większej całości - uważa Pol i dodaje: - W Zapinamypasy.pl pracowało wielu utalentowanych dziennikarzy, zarówno tych już znanych, jak i dużo kreatywnej młodzieży. Powinni poradzić sobie na rynku.

Najsłabszym punktem Zapinamypasy.pl był właściciel

Zamknięcie radia na kilka dni przed mundialem dziwi również Pawła Wilkowicza, dziennikarza Sport.pl. - Z drugiej strony rozumiem też właściciela, który nie chce dopłacać z własnych pieniędzy do projektu, w który stracił wiarę. Skoro dziś wiadomo, że projekt przyniesie straty, to ich ograniczenie jest dla mnie logicznym wyjściem - tłumaczy Wilkowicz.

"Od początku powtarzałem, że najsłabszym punktem @zapinamypasy jest właściciel. Media to bardzo trudna branża, inwestor musi być stabilny i z wizją" - napisał na Twitterze Grzegorz Nawacki, wicenaczelny "Pulsu Biznesu". Dziennikarz Radia Zet Konrad Piasecki skomentował: "Ależ to niepoważne. Zwijać projekt medialny po 4 miesiącach? Ktoś serio liczył na to, że jest w stanie zacząć na nim tak szybko zarabiać?".

Twórca Weszlo.com Krzysztof Stanowski nie chce komentować tej sprawy. - Zapewniam tylko, że my się nie zamykamy, wszystko u nas OK - zaznacza.

Zapinamypasy.pl rozpoczęło nadawanie 1 lutego 2018 roku. Redaktorem naczelnym stacji został były wieloletni dziennikarz radiowej Trójki Michał Gąsiorowski (odszedł po dwóch miesiącach), a wicenaczelnym - Mikołaj Kruk (wcześniej Radio Zet). Zespół liczył 20-30 osób. 

(KOZ,PAZ, 06.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.