Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zapinamypasy.pl opuścił naczelny Michał Gąsiorowski

Michał Gąsiorowski był redaktorem naczelnym Zapinampasy.pl (fot. Wojciech Artyniew)

Michał Gąsiorowski, redaktor naczelny internetowego radia sportowego Zapinamypasy.pl, po dwóch miesiącach odszedł z rozgłośni.

”Zbyt wiele różnic dzieli mnie i właścicieli w wizji radia i całego projektu zapinamypasy.pl. Nie zmienia to mojej wiary w słuszność i potrzebę radia sportowego w Polsce” – napisał na Twitterze Michał Gąsiorowski. ”Przez 2 miesiące, jakie tam spędziłem, udało się osiągnąć bardzo dużo. Rozpoczęliśmy nadawanie w ekspresowym tempie i był to naprawdę dobry start” – dodał. Z Gąsiorowskim nie udało nam się w środę porozmawiać.

Zapinamypasy.pl rozpoczęło nadawanie 1 lutego br. W projekt zainwestował biznesman Bartosz Remplewicz.

Michał Gąsiorowski wcześniej przez 16 lat pracował w Programie III Polskiego Radia.

(KOZ, 04.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Srebrne Usta Trójki 2017 dla Witolda Waszczykowskiego za "San Escobar"

Wpis na Twitterze, na profilu Polskiego Radia, opatrzony zdjęciem z wręczenia Srebrnych Ust 2017 Witoldowi Waszczykowskiemu

Były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski wygrał plebiscyt Srebrne Usta 2017 organizowany przez Program Trzeci Polskiego Radia. Słuchacze Trójki nagrodzili go za wypowiedź o San Escobar. Drugie i trzecie miejsce zajęli przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

10 stycznia ub.r., w czasie briefingu prasowego na temat spotkań z przedstawicielami państw ONZ w Nowym Jorku, Witold Waszczykowski, ówczesny minister spraw zagranicznych, powiedział: "Mamy okazję prawie do 20 spotkań odbyć z różnymi ministrami, z niektórymi, na przykład na Karaibach, po raz pierwszy w historii naszej dyplomacji, na przykład z takimi krajami jak San Escobar albo Belize. A każdy z tych krajów to jest jeden głos w zgromadzeniu ogólnym tutaj w ONZ". Użycie nazwy nieistniejącego państwa San Escobar (zamiast Saint Kitts i Nevis) było szeroko komentowane w polskich i zagranicznych mediach. 

Drugie miejsce w plebiscycie uzyskała wypowiedź Sławomira Neumanna z 7 kwietnia ub.r. W czasie sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło powiedział: „Jesteście rządem Pinokiów, codziennie te nosy wam się wydłużają. Zachowujecie się tak, jakbyście byli wszyscy wystrugani na jedną modłę: kłamać rano, kłamać w dzień, kłamać wieczorem, a może ciemny lud to kupi. A na dole, w pierwszym rzędzie siedzi wasz mistrz Gepetto. On to zrobił, on was wszystkich stworzył i wystrugał”.

Trzecie miejsce zajął Jarosław Kaczyński. 22 lutego ub.r. w czasie debaty nad wnioskiem o odwołanie Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu prezes PiS powiedział do szefa PO Grzegorza Schetyny: „Przypuszczam – nie jestem pewien, ale przypuszczam – że pan być może wierzy w to, co pan mówi. I to jest rzecz opisana w socjologii, filozofii politycznej już bardzo dawno, no była ta definicja, jedna z wielu definicji ideologii – fałszywa świadomość”.

Nagrody wręczono w czwartek 5 kwietnia br. w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Galę prowadzili Beata Michniewicz i Marcin Łukawski. W plebiscycie Srebrne Usta na najzabawniejsze i najbardziej zaskakujące wypowiedzi polityków głosowali słuchacze Trójki i internauci. Wśród nominowanych byli w tym roku również prezydent RP Andrzej Duda, a także zwycięzcy dwóch poprzednich edycji plebiscytu - Ryszard Petru i Marek Suski.

Plebiscyt organizowany jest od 1992 roku. W przeszłości Srebrne Usta otrzymali m.in. Donald Tusk, Bronisław Komorowski, Janusz Korwin-Mikke, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski.

(MK, 05.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.