Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Jóźwik naczelnym PAP Biznes

Tomasz Jóźwik jest laureatem Grand Press Economy (fot. Adam Guz/Press)

Tomasz Jóźwik zastąpił Macieja Danielewicza na stanowisku redaktora naczelnego PAP Biznes w Polskiej Agencji Prasowej.

– Doszedłem do wniosku, że PAP Biznes potrzebuje świeżego spojrzenia na rynek. Tomek Jóźwik ma bogate doświadczenie i kompetencje, by zarządzać takim zespołem – mówi prezes PAP Wojciech Surmacz. – Nie było żadnego konfliktu, to czysto menedżerska decyzja – zaznacza.

Surmacz informuje, że Maciej Danielewicz otrzymał propozycję pozostania w PAP. Według serwisu Wirtualnemedia.pl zaproponowano mu przejście do pionu rozwoju agencji. Danielewicz nie chciał komentować sprawy. 

Tomasz Jóźwik ostatnio pracował w "Dzienniku Gazecie Prawnej", a wcześniej w magazynie "Forbes" i "Parkiecie". W 2017 roku otrzymał nagrodę Grand Press Economy.

Maciej Danielewicz do PAP trafił w 1997 roku. Początkowo był dziennikarzem zajmującym się tematyką finansów publicznych. W 1999 roku został zastępcą naczelnego PAP Biznes, a w 2005 roku naczelnym. 

(KOZ, 05.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Bujak i Bronisław Wildstein w kapitule Orderu Orła Białego

Adam Bujak i Bronisław Wildstein są członkami kapituły Orderu Orła Białego (fot. Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta RP)

Fotograf Adam Bujak i publicysta Bronisław Wildstein weszli w skład kapituły Orderu Orła Białego. Nominacje wręczył im prezydent Andrzej Duda.

Adam Bujak został uhonorowany Orderem Orła Białego w 2017 roku "w uznaniu znamienitych zasług w działalności na rzecz rozwoju i popularyzowania kultury chrześcijańskiej". Rok wcześniej został uhonorowany tym odznaczeniem Bronisław Wildstein – za osiągnięcia w działalności publicznej i pracy dziennikarskiej.

Order Orła Białego to najwyższy order Rzeczypospolitej, ustanowiony w 1705 roku i reaktywowany w 1921 roku.

(IKO, PAP, 05.06.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.