Dział: RADIO

Dodano: Maj 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trzej redaktorzy wydań i prezenter odchodzą z Radia Zet

(fot. materiały prasowe)

Z Radiem Zet rozstaje się trzech redaktorów wydań i prezenter – dowiedział się "Presserwis".

Pracę w stacji kończą przygotowujący wiadomości Jacek Gratkiewicz (także wiadomości ekonomiczne), Paweł Orlikowski i Marek Smółka (był też reporterem). Z Zetką żegna się również prezenter Tomasz Florkiewicz.

Ze Sławomirem Assendim, redaktorem naczelnym Radia Zet, nie udało nam się skontaktować. Rzeczniczka Eurozetu Małgorzata Kozieł informuje tylko, że cała czwórka rozstaje się za porozumieniem stron, ale nie chce komentować decyzji kadrowych.

Jacek Gratkiewicz do zespołu Radia Zet dołączył w 2009 roku, wspólnie z Pawłem Truszczyńskim prowadzili przegląd prasy przy użyciu aplikacji do streamingu Periscope i Meerkat. Wcześniej Gratkiewicz był serwisantem i wydawcą Radiostacji. Od 2009 roku w Zetce pracował również Marek Smółka (przedtem w RMF FM i radiu Tok FM). Paweł Orlikowski redaktorem wydań został w 2014 roku.

Tomasz Florkiewicz prezenterem Radia Zet był od 2006 roku. Z końcem marca 2018 roku przestał współprowadzić poranek, ostatnio był gospodarzem jednego z dziennych pasm. Florkiewicz wcześniej był prezenterem Radiostacji.

(KOZ, 15.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Maj 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynka znowu dała się wyprzedzić Esce

W fali luty-kwiecień sieć Radio Eska po raz kolejny miała wyższy udział w czasie słuchania niż Program I Polskiego Radia. 

Z badania Radio Track, realizowanego przez Kantar Millward Brown, wynika, że w fali luty-kwiecień liderem rynku był RMF FM, który uzyskał 25,8 proc. udziału w czasie słuchania wobec 24,8 proc. w analogicznym okresie rok wcześniej.

Rok do roku słuchalność Radia Zet spadła z 13 proc. do 12,4 proc., radiowej Jedynki - z 8,3 proc. do 7 proc., a radiowej Trójki - z 7,2 proc. do 5,7 proc. Program I miał kolejny raz niższy wynik od sieci Eska (po raz pierwszy w fali sierpień-październik 2017).

Ze stacji ogólnopolskich, prócz RMF FM, wynik poprawiły Radio Maryja (z 1,8 proc. do 2,2 proc.) i Polskie Radio 24 (z 0,4 proc. do 0,6 proc.), a pogorszyła radiowa Dwójka (z 0,5 proc. do 0,4 proc.).

Spośród rozgłośni ponadregionalnych najwyższy udział miało Radio Vox FM - 3,7 proc. (spadek z 4 proc.). Słuchalność radia Tok FM wyniosła 2 proc. (spadek z 2,5 proc.), Antyradia - 1,8 proc. (wzrost z 1,7 proc.), RMF Classic - 1,5 proc. (bez zmian), a Muzo.fm - 0,3 proc. (spadek z 0,4 proc.).

Wśród sieci radiowych prowadziła Eska, uzyskując 7,7 proc. (wzrost z 6,7 proc.). Lepsze wyniki zanotowały: RMF Maxxx (wzrost z 3,3 proc. do 3,8 proc.), Radio Plus (z 2 proc. do 2,6 proc.), Radio Wawa (z 1,4 proc. do 1,5 proc.), Radio Pogoda (z 0,9 proc. do 1 proc.). Spadła słuchalność Audytorium 17 (z 5,5 proc. do 5,2 proc.), Radia Złote Przeboje (z 2,7 proc. do 2,6 proc.), Meloradia (z 1,1 proc. do 0,7 proc.; przed rokiem jako Radio Zet Gold), Chillizet (z 0,3 proc. do 0,2 proc.). Rock Radio utrzymało udział na identycznym poziomie 0,5 proc.

(KOZ, 16.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo