Dział: RADIO

Dodano: Maj 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zwolnienie Jerzego Sosnowskiego z Polskiego Radia było bezprawne

Jerzy Sosnowski z Polskiego Radia został zwolniony w marcu 2016 roku(fot. Tomasz Rykaczewski dla "Press")

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok Sądu Rejonowego dla Miasta Stołecznego Warszawy, który uznał, że zwolnienie Jerzego Sosnowskiego z Polskie Radia było bezprawne.

- Sąd stwierdził, że wyrok pierwszej instancji był trafny, nie popełniono błędów. Zamknął sprawę, podtrzymując wyrok skazujący Polskie Radio na zapłacenie za nielegalne wyrzucenie z pracy - opowiada Jerzy Sosnowski. - Od wyroku teoretycznie Polskie Radio mogłoby złożyć skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego, ale ufam, że prawnicy spółki mają chociaż trochę świadomości, że to absurdalne - dodaje.

Jerzy Sosnowski domagał się odszkodowania w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia, na co sąd przystał.

Jerzego Sosnowskiego, dziennikarza i kierownika redakcji publicystyki radiowej Trójki, zwolniono z Polskiego Radia w marcu 2016 roku. Jako powód podano mu utratę zaufania zarządu, publiczne krytykowanie przełożonych i podważanie ich decyzji.

Obecnie Jerzy Sosnowski prowadzi w radiu Tok FM audycję ”Nasłuchiwanie”. Nie starał się o przywrócenie go do pracy w Polskim Radiu.

(KOZ, 10.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.