Temat: wyniki finansowe

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowy właściciel TVN w pierwszym kwartale 2018 roku miał 8 mln dol. straty

Discovery zostało nowym właścicielem TVN na początku marca 2018 roku

W pierwszym kwartale 2018 roku amerykańska spółka Discovery uzyskała 2,3 mld dolarów przychodu (wzrost o 43 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2017 roku) i miała 8 mln dol. straty netto (w porównaniu do 215 mln dol. zysku netto na początku 2017 roku). Strata wiązana jest m.in. z kosztami przejęcia Scripps Networks Interactive (właściciela TVN).

Innymi przyczynami straty netto mają być niższe wyniki operacyjne i wzrost kosztów odsetkowych i restrukturyzacyjnych spółki.

Prezes Discovery David Zaslav w komunikacie dla udziałowców podkreślił znaczenie transakcji, która wzmocniła międzynarodową pozycję i portfolio spółki. Przychody ze stacji międzynarodowych wzrosły do blisko 1,1 mld dolarów (o 47 proc. rok do roku), a ze stacji amerykańskich - do 1,17 mld dolarów (o 42 proc.). Z pominięciem międzynarodowych transakcji walutowych oraz przejęcia Scrippsa całkowite kwartalne przychody Discovery wzrosły o 14 proc. rok do roku.

Przypomnijmy, że Discovery na początku marca 2018 roku zakończył warte 14,6 mld dolarów przejęcie Scripps Networks Interactive, do której należy m.in. polski TVN.

(MK, 08.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.