Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Maj 04, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie będzie dochodzenia ws. oświadczeń majątkowych pracowników KPRM

Anna Plakwicz i Piotr Matczuk wcześniej prowadzili spółkę Solvere, która pracowała przy kampanii "Sprawiedliwe sądy" (screen YouTube.com)

Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia ws. podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych dyrektorów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Zdaniem prokuratury pracownicy kancelarii premiera nie zataili posiadania udziałów w spółce "Solvere".

Chodzi o dyrektora Centrum Informacyjnego Rządu Piotra Matczuka i dyrektora Departamentu Obsługi Medialnej Annę Plakwicz, którzy po odejściu z KPRM - według mediów - mieli jako właściciele spółki "Solvere" przygotowywać na zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej kampanię billboardową "Sprawiedliwe sądy". Według doniesień medialnych, spółkę "Solvere" mieli założyć jeszcze jako pracownicy kancelarii premiera.

Zawiadomienie do CBA ws. Matczuka i Plakwicz złożyli we wrześniu 2017 roku klub Platformy Obywatelskiej i sekretarz Nowoczesnej. Od listopada warszawska prokuratura okręgowa prowadziła czynności sprawdzające w postępowaniu dot. podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych KPRM.

Z komunikatu prokuratury wynika, że pracownicy KPRM złożyli zeznania majątkowe w terminie i na formularzach zgodnych z obowiązującymi w dniu ich złożenia wzorami. "W oświadczeniach majątkowych składanych w związku z rozwiązaniem stosunku pracy w KPRM, wykazali członkostwo w zarządzie Solvere Sp. z o. o oraz posiadanie po 60 udziałów Spółki" - przekazała prokuratura.

W marcu 2018 roku Matczuk i Plakwicz zostali ponownie zatrudnieni w KPRM, na poprzednio pełnionych stanowiskach.

(PAP, GDYJ, 04.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Maj 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Monday obsługuje Google Polska

Agencja komunikacji Monday obsługuje w zakresie public relations firmę Google Polska. Została wybrana w ramach przeglądu rynku.

Współpracę rozpoczęto w maju 2018 roku, a umowę podpisano na czas nieokreślony. Monday odpowiada za działania public relations firmy w Polsce, w tym obsługę biura prasowego i za komunikację wszystkich produktów Google. Wcześniej za obsługę tego klienta odpowiadała Havas PR Warsaw.

(IKO, 09.05.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo