Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premier wskazał następcę Anny Streżyńskiej

Marek Zagórski nowym ministrem cyfryzacji (fot. Ministerstwo Cyfryzacji)

Marek Zagórski będzie nowym ministrem cyfryzacji. Resort nie miał szefa od 9 stycznia, gdy w ramach rekonstrukcji odwołana została Anna Streżyńska.

Nazwisko nowego ministra podał w poniedziałek wieczorem w Polsat News premier Mateusz Morawiecki. Wcześniej szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek do prezydenta wpłynie wniosek o powołanie ministra cyfryzacji, ale oficjalnie nie było wiadomo, że będzie to Marek Zagórski.

- Jutro powołamy nowego ministra cyfryzacji, będzie to pan Marek Zagórski, który bardzo ładnie sprawdził się w kilku ostatnich miesiącach, jako osoba kierująca, pełniąca obowiązki de facto, kierująca pracami tego resortu. Jesteśmy w epoce takiej czwartej rewolucji przemysłowej, rewolucji cyfrowej, więc my Ministerstwo Cyfryzacji traktujemy jako bardzo ważne ministerstwo. Chcemy, by ono jak najbliżej współpracowało z przedsiębiorcami, żeby unowocześniało nasze usługi - powiedział Morawiecki.

 

 

Od 9 stycznia, gdy w ramach rekonstrukcji odwołana została Anna Streżyńska, resort nie miał ministra. Konstytucyjny nadzór sprawuje nad nim od tamtej pory premier Mateusz Morawiecki, a bieżącymi pracami kieruje sekretarz stanu Marek Zagórski. 

Marek Zagórski - nowy minister cyfryzacji

Marek Zagórski jest posłem wybranym z list PiS (z rekomendacji Polski Razem Jarosława Gowina). W latach 2006–2007 był wiceministrem rolnictwa, a w latach 2015–2016 wiceministrem skarbu. Od 2016 roku sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. W przeszłości związany z SKL Artura Balazsa, w 2010 roku był w komitecie poparcia Bronisława Komorowskiego. Do niedawna był wiceszefem Porozumienia (dawniej Polska Razem). Od kwietnia jest członkiem PiS.

(PAP, RAQ, 16.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Kwiecień 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple pracuje nad płatnym serwisem newsowym

Nowy serwis ma powstać w wyniku połączenia Apple News z Texture (fot. pixabay.com)

Apple zamierza przekształcić platformę Apple News w usługę opartą na płatnych subskrypcjach treści informacyjnych.

Nowy serwis ma powstać jeszcze w tym roku w wyniku połaczenia Apple News z niedawno zakupioną aplikacją Texture. Apple przejął ją w marcu br.

Texture oferuje użytkownikom nieograniczony dostęp do tytułów prasowych w cenie 9,99 dol. miesięcznie. W aplikacji jest ponad 200 największych amerykańskich magazynów, wydawanych m.in. przez Condé Nast, Hearst, Meredith i News Corp.

Rozbudowa płatnych usług ma być sposobem na dywersyfikację przychodów Apple. Płatne usługi Apple mają w tym roku przynieść 30 mld dol., a już za trzy lata - 50 mld dol.

(LL, 19.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY