Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Lis nadal najpopularniejszy wśród dziennikarzy na Twitterze

Tomasz Lis najpopularniejszym polskim dziennikarzem na Twitterze (fot. twitter.com/lis_tomasz)

Na koniec marca profil TVN24 miał na Twitterze 1,37 mln obserwujących i był liderem w kategoriach Stacje telewizyjne oraz Media - wynika z raportu firmy Sotrender.

Na koniec marca br. profil TVN 24 miał na Twitterze 1,37 mln obserwujących i był liderem w kategoriach Stacje telewizyjne oraz Media - wynika z raportu firmy Sotrender. 

Na drugiej pozycji wśród mediów znalazł się profil kanału MTV Polska – 1,01 mln obserwujących (spadek w stosunku do lutego br. o 0,9 proc.), a na trzeciej "Newsweek Polska" – 892,57 tys. (wzrost o 0,6 proc.).

W poszczególnych kategoriach: Telewizja, Prasa i Radio liderami były profile: TVN 24 – 1,37 mln obserwujących (wzrost o 0,7 proc.), "Newsweek Polska" – 892,57 tys. (wzrost o 0,6 proc.) i Tok FM – 317,69 (bez zmian).

Tomasz Lis najpopularniejszym dziennikarzem na Twitterze

Profil Tomasza Lisa wciąż był najpopularniejszy wśród dziennikarskich kont na polskim Twitterze. Profil redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek Polska" miał na koniec marca br. 861,17 tys. obserwujących (wzrost o 1 proc.). 

Poza tym z 14. na 13. miejsce awansował profil korespondenta Telewizji Polskiej w Niemczech Cezarego Gmyza, który jest obserwowany przez 147,67 tys. osób (wzrost o 3 proc.). Z 15. na 14. miejsce przesunął się profil Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, dziennikarki TVN, który obserwowało 146,58 tys. (wzrost o 3 proc.). O dwie pozycje (na 15. miejsce) w rankingu spadł profil Mariusza Maxa Kolonko. Profil dziennikarza oglądało 145,60 tys. osób (wzrost o 2 proc.).

(JOK, 16.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 16, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RPO: administratorzy stron internetowych powinni informować o mowie nienawiści

Adam Bodnar proponuje: administratorzy stron internetowych powinni wprowadzić formularz umożliwiający zgłaszanie online treści dot. mowy nienawiści (fot. biuro RPO)

Administratorzy stron internetowych powinni mieć obowiązek informowania organów ścigania o przestępstwach związanych z mową nienawiści, a także wprowadzić formularz umożliwiający zgłaszanie przez internet przypadków mowy nienawiści - proponuje Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

Adam Bodnar w piśmie do ministra spraw wewnętrznych Joachima Brudzińskiego postuluje powołanie niezależnego organu, który we współpracy z branżą internetową opracowałby kodeks dobrych praktyk - chodzi o reagowanie na pojawiające się w internecie treści propagujące ideologie rasistowskie i faszyzm oraz nawołujące do nienawiści.

Organ ten miałby uprawnienia do rozpatrywania skarg na działalność administratorów stron i serwisów internetowych. RPO proponuje też nałożenie na nich obowiązku wprowadzenia formularza umożliwiającego zgłaszanie przez internet stron i treści propagujących oraz nawołujących do mowy nienawiści.

17 kwietnia Sąd Najwyższy ma rozpoznać kasację RPO w sprawie wyroku sądu w Wodzisławiu Śląskim. W kwietniu ub.r. umorzył on sprawę przeciwko Mateuszowi S., liderowi stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, który publikował w internecie obrazki, np. z napisem: "Zakaz pedałowania, homoseksualiści wszystkich krajów, leczcie się". Sąd uznał, że umieszczanie takich treści w internecie nie jest wykroczeniem, gdyż internet nie jest miejscem publicznym.

11 kwietnia br. gliwicka prokuratura skierowała do sądu wniosek o rozwiązanie stowarzyszenia Duma i Nowoczesność. To pokłosie materiału "Superwizjera" TVN "Polscy neonaziści", autorstwa Bertolda Kittela, Anny Sobolewskiej i Piotra Wacowskiego. 

(GDYJ, 16.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.