Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Snap zwolnił kolejne 100 osób, tym razem w sprzedaży

(fot. Pexels.com)

Snap Inc., właściciel aplikacji społecznościowej Snapchat, z końcem marca br. zwolnił kolejne 100 osób, tym razem z działu sprzedaży.

To już trzecia runda zwolnień w tym roku w firmie. W styczniu w wyniku restrukturyzacji, pracę straciło około 25 osób odpowiedzialnych za tworzenie treści. Na początku marca zwolniono około 120 inżynierów i developerów.

"W ciągu ostatnich dwóch lat, nasze zatrudnienie wzrosło do niespotykanych rozmiarów. W minionym roku poprosiliśmy liderów w Snapie, aby uważnie przyjrzeli się swoim zespołom pod kątem rozmiarów potrzebnych do realizacji swoich celów. W efekcie, stworzyliśmy nową strukturę organizacji w działach contentowym, deweloperskim, sprzedażowym i w innych częściach Snapa" – poinformował w komunikacie prasowym dyrektor strategiczny Snapa, Imran Khan. "Chociaż ten proces narzucił na nas podjęcie naprawdę trudnych decyzji, wierzymy, że umacnianie struktury względem założonego celu, uczyni nas silniejszym graczem" - dodał.

Serwis Recode informuje, że to koniec zwolnień w Snapie, powołując się na anonimowe źródło z firmy.

Dla Snapa, mimo niestabilnych wyników finansowych, koniec roku 2017 był najlepszym kwartałem w historii. CEO firmy Evan Spiegel poinformował swój zespół, że planuje osiągnąć rentowność na koniec tego roku. Redukcja zatrudnienia może pomóc w realizacji tych zamierzeń.

Informacja o kolejnych zwolnieniach podana na koniec marca nie wystraszyła inwestorów – akcje Snapa wzrosły tego dnia o 1 proc.

(MM, 09.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Onet uruchomił serwis na rocznicę katastrofy smoleńskiej

W specjalnym serwisie Onetu znalazło się 96 reportaży, wywiadów i artykułów poświęconych ofiarom katastrofy (screen ze Smolensk.Onet.pl)

Portal Onet.pl uruchomił okolicznościowy serwis smoleński. W ramach projektu "Smoleńsk. 96 wspomnień" ukazało się m.in. wspomnienie prezydenta RP Andrzeja Dudy o śp. prezydencie Lechu Kaczyńskim. Okolicznościowe materiały opublikuje również Wirtualna Polska, a własne transmisje będzie prowadził serwis Niezalezna.pl.

Tegoroczna rocznica wypada 96 miesięcy po katastrofie lotniczej z 10 kwietnia 2010 roku, która pochłonęła 96 ofiar. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał wcześniej, że będzie to prawdopodobnie ostatnia miesięcznica; z tego też względu ma być szczególnie uroczysta. W obchody włączyły się również portale. Onet jeszcze w poniedziałek 9 kwietnia uruchomił okolicznościowy serwis pod adresem Smolensk.onet.pl. Znalazło się na nim 96 reportaży, wywiadów i artykułów poświęconych ofiarom katastrofy.

- Widząc, jak bardzo w ostatnich latach rocznice katastrofy smoleńskiej dzielą Polaków, postanowiliśmy zrobić coś, co nas połączy. Janusz Schwertner przyszedł z tym pomysłem po ubiegłorocznej rocznicy, praca nad zebraniem tekstów trwała prawie rok - wyjaśnia Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy Onet.pl.

Okolicznościowe działania zaplanowała również Wirtualna Polska.

- Nasi reporterzy będą wszędzie, gdzie będą dziać się najważniejsze wydarzenia ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. Zaplanowaliśmy cały dzień relacji na żywo, materiałów reporterskich, relacji i opinii - zapowiada Kamil Sikora, wydawca obszaru wiadomości portalu WP.pl. - Od kilku dni publikujemy rozmowy, m.in. z Marianną Handzlik, matką prezydenckiego ministra Mariusza Handzlika, a także komentatorami, dla których katastrofa była także osobistym przeżyciem: prof. Jadwigą Staniszkis i prof. Antonim Dudkiem. Jako że ósma rocznica katastrofy zakończy comiesięczne pochody, rozmawialiśmy także z 19-letnią działaczką PiS, która była na niemal wszystkich miesięcznicach - dodaje.

Relacje z obchodów zapewni również serwis Niezalezna.pl, który jednak nie ma w planach dodatkowych działań okolicznościowych.

- Mamy specjalny dział Katastrofa smoleńska, będziemy prowadzić transmisję filmową i tekstową z obchodów smoleńskich. Poza tym o Smoleńsku piszemy regularnie przez cały rok, w przeciwieństwie do większości polskich redakcji - komentuje Grzegorz Wierzchołowski, redaktor naczelny serwisu Niezalezna.pl.

(MK, 10.04.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo