Dział: RADIO

Dodano: Marzec 30, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Policja na Twitterze obraża dziennikarkę Trójki, do domu której wtargnęła bez powodu

(Fot. Mateusz Dach/Pexels.com)

Sześcioro nieumundurowanych funkcjonariuszy policji weszło w środę wieczorem do domu dziennikarki Programu III Polskiego Radia Anny Rokicińskiej. Policja najpierw dziennikarkę przepraszała, a potem na oficjalnym koncie na Twitterze Polska Policja pojawił się wpis, że „dziennikarka podkręca” i „robi show”.

Press

Jak relacjonowała Trójce dziennikarka, do jej domu nagle wpadło czterech mężczyzn i dwie kobiety, nie przedstawiając się. Dopiero później dowiedziała się, że są z policji. ”Zakuli mnie w kajdanki i zażądali ode mnie dowodu osobistego. Następnie przeszukano mój plecak, w którym znajdowały się między innymi trójkowy mikrofon i moja legitymacja prasowa” - opowiadała Anna Rokicińska. ”Nie powstrzymało to panów przed wykonywaniem dalszych czynności. Zaczęło się przeszukanie: wyrzucono wszystkie rzeczy z szaf, zabrano komórki, pendrive'y. Wszystko trwało trzy godziny, po czym pojawił się człowiek, który powiedział, że to pomyłka” - opisywała.

Okazało się, że funkcjonariusze poszukiwali kobiety o tym samym imieniu w tej samej miejscowości.

Policjanci biorący udział w akcji przeprosili za całe zdarzenie. Podobnie postąpił ich zwierzchnik.

Jednak 30 marca pod wpisem „Rzeczpospolitej” o tej sprawie na Twitterze pojawił się komentarz wysłany z oficjalnego konta Polska Policja: „Strasznie słabe. Ta dziennikarka podkręca i robi show płacze, ale mimo wszystko przypuszczam, że niestety nasi policjanci mogli pozwolić sobie na różne gadki. Przypuszcza, że skoro w tym domu był podobno taki bałagan jak na melinie to ten wygląd uśpił ich czujność”. Wpis po kilkunastu minutach został usunięty.

Tym razem za ten komentarz przeprosił rzecznik Komendanta Głównego policji Mariusz Ciarka. „Osobiście przepraszam. To był komentarz użytkownika podany na nasz profil zupełnie OMYŁKOWO skopiowany dalej. >>Złośliwość rzeczy martwych<<".

Policja nie ujawnia, kto prowadzi jej konto.

Przypomnijmy, że za pomawianie w komunikacie prasowym w ostatnich dniach została skazana z paragrafu 212 była rzeczniczka Ministerstwa Obrony Narodowej.

(MAK, 30.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ks. Majewski za ks. Ołdakowskiego naczelnym redakcji katolickiej Polskiego Radia

Ks. Andrzej Majewski będzie od kwietnia br. kierować naczelną redakcją programów katolickich w Polskim Radiu. Zastąpi ks. Krzysztofa Ołdakowskiego.

Ks. Andrzej Majewski przez wiele lat pracował w Radiu Watykańskim na stanowisku redaktora, kierownika sekcji polskiej, a ostatnio dyrektora programowego tej rozgłośni. Przez sześć lat był kierownikiem redakcji programów katolickich w Telewizji Polskiej.

Ks. Krzysztof Ołdakowski szefem naczelnej redakcji programów katolickich Polskiego Radia został po raz drugi we wrześniu 2013 roku. Wcześniej kierował redakcją od jej utworzenia w 1990 roku. 

(KOZ, 31.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo