Dział: RADIO

Dodano: Marzec 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mirosław Szczepanik dziennikarzem sportowym Radia Zet

(fot. pixabay.com)

Od kwietnia br. Mirosław Szczepanik będzie nowym dziennikarzem sportowym Radia Zet.

Szczepanik wygrał wewnętrzną rekrutację. Do tej pory był warszawskim reporterem Meloradia (wcześniej Radia Zet Gold). Zastąpi Jana Bajorka, który rozstał się z Radiem Zet. 

Dziennikarzami sportowymi Radia Zet są również Marcin Powideł i Krzysztof Sendecki.

(KOZ, 27.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagroda Tok FM im. Anny Laszuk dla obrońców Puszczy Białowieskiej

Obrońcy Puszczy Białowieskiej po odebraniu nagrody w trakcie gali w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin (fot. Press)

Nagrodę Radia Tok FM im. Anny Laszuk za rok 2017 otrzymali obrońcy Puszczy Białowieskiej. 

Nagroda Radia Tok FM im. Anny Laszuk jest przyznawana osobie, instytucji lub organizacji za odważne, niekonwencjonalne działania, dzieła lub wypowiedzi, które w ciągu minionego roku miały istotny wpływ na świadomość społeczną lub wręcz zmieniły polską rzeczywistość.

Obrońcy Puszczy Białowieskiej otrzymali nagrodę za "dzielną walkę o ochronę najcenniejszego polskiego zabytku przyrody przed chciwusami w mundurach leśników". Zostali także docenieni za "odwagę działania w wyjątkowo niesprzyjającym otoczeniu, brutalności służb leśnych, niechęci miejscowych i obojętności obywateli".

Press

W gronie finalistów tegorocznej nagrody znaleźli się też: obrońcy wolnych sądów – za "zwrócenie uwagi na to, co oznacza niezależne sądownictwo" oraz "pokazanie, co oznacza trójpodział władzy", Akcja Demokracja – za "nową, pozytywną jakość i demonstracje bez polityków" oraz "mądre zaangażowanie i dojrzałą młodość"; lekarze rezydenci - za "nieustępliwość i walkę o dobro pacjentów i o godne warunki w najtrudniejszych momentach, kiedy choroba dotyka nas lub naszych bliskich".

 

Press

Były minister środowiska prof. Maciej Nowicki pojawił się na scenie i pogratulował obrońcom Puszczy Białowieskiej (fot. Tok FM)

Zwycięzcę wskazała kapituła nagrody, w skład której weszli: dr Henryka Bochniarz, (prezydent Konfederacji Lewiatan), dr hab. Monika Całkiewicz (Akademia Leona Koźmińskiego), Dorota Gardias, przewodnicząca Forum Związków Zawodowych, dr hab. Maciej Gdula (Uniwersytet Warszawski), ks. bp dr hab. Marcin Hintz (Chrześcijańska Akademia Teologiczna), Tomasz Konieczny (Opera Wiedeńska), dr Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego oraz MIT), a także związani ze stacją dziennikarze: Piotr Kraśko, Dorota Warakomska, Dominika Wielowieyska, Jan Wróbel i Jacek Żakowski oraz Kamila Ceran, redaktor naczelna Radia Tok FM i jej zastępca Piotr Zorć. W kapitule znalazł się też przedstawiciel laureata za rok 2016 – osoba z grona organizatorów Czarnego Protestu/Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Ogłoszenie laureata ósmej edycji nastąpiło we wtorek 27 marca, podczas uroczystej gali w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Nagroda Radia Tok FM jest przyznawana od 2011 roku.

(JOK, 27.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo