Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 15, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Radomszczańska" zdobyła tytuł Gazety Roku 2017

Zespół "Gazety Radomszczańskiej" odebrał nagrodę Gazeta Roku 2017 podczas gali SGL Local Press na Zamku Królewskim w Warszawie (fot. Publis)

Rok temu mieliśmy trzy nominacje w konkursie i wtedy powiedzieliśmy sobie, że za rok wyjedziemy stąd już z tytułem Gazeta Roku – mówił na gali, odbierając nagrodę, wydawca "Gazety Radomszczańskiej" Andrzej Andrysiak. Tygodnik lokalny z Radomska triumfował w tegorocznej edycji konkursu SGL Local Press.

Konkurs od dziesięciu lat organizowany jest przez radę wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. W tym roku jury miało do oceny prawie 500 prac. Nagrodę główną im. Bolesława Wierzbiańskiego i tytuł Gazety Roku 2017 zdobyła "Gazeta Radomszczańska" (Medpress), która miała najwięcej nominacji i nagród w konkursie. Otrzymała czek na 12 tys. zł. Jak mówił na gali w Zamku Królewskim w Warszawie 15 marca br. wydawca tego tygodnika Andrzej Andrysiak, "Gazeta Radomszczańska" od dwóch lat przechodzi duże zmiany, które już owocują. - Powiększyliśmy objętość, przestawiliśmy się na innego typu materiały, postawiliśmy na dłuższe treści, zamknęliśmy materiały w sieci, nic nie rozdajemy za darmo – tłumaczył Andrzej Andrysiak. On sam otrzymał ponadto nagrodę w kategorii Reportaż prasowy za tekst "Rodzice". Z kolei redaktor naczelny "Gazety Radomszczańskiej" Janusz Kucharski wygrał w kategorii Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne tekstem "Molestowanie, ksiądz i SMS-y".

W kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne nagrodę otrzymał Marek Lis ("Nowiny Jeleniogórskie") - za tekst "Rakotwórcza woda z kranu"; w kategorii Wywiad i inne gatunki specjalistyczne - Robert Zapora ("Nowiny Jeleniogórskie") za tekst "Trudna droga na szczyt"; w kategorii Fotografia, fotoreportaż - Bartłomiej Jurecki ("Tygodnik Podhalański") - za materiał "Twardy jak skała. Portrety polskich górali". Nagrodę za materiał wideo otrzymali Beata Denis-Jastrzębska i Jarosław Jastrzębski (TV Tygodnik Podhalański), autorzy filmu "Walka z dopalaczami trwa". Nagrodę za najlepszy portal otrzymał zespół 24tp.pl. Za najlepszą akcję społeczną jury uznało akcję "Gazety Powiatowej Wiadomości Oławskich" prowadzoną pod hasłem "Twój kogut w herbie? Zgłoś go!". Specjalną nagrodę przyznało Muzeum Powstania Warszawskiego – otrzymał ją Wojciech Szota z "Wieści Wolbromskich" za tekst "Bez ręki potrafię żyć jeszcze lepiej".

(RG, 15.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.