Dział: PRASA

Dodano: Marzec 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Reporter Wojciech Tochman związał się z Wydawnictwem Literackim

Wojciech Tochman od roku mieszka w Kambodży (fot. Michał Fiałkowski)

Najnowsza książka Wojciecha Tochmana „Pianie kogutów, płacz psów” ukaże się na początku 2019 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego, z którym autor związał się stałą współpracą. 

Wydawca zapowiada, że ma to być „reporterska, a zarazem literacka opowieść Wojciecha Tochmana o Kambodży, jednym z najbiedniejszych krajów Azji, naznaczonym niezwykle bolesną przeszłością. Autor opowie czytelnikom o tym, jak ludobójstwo sprzed czterdziestu lat kładzie się cieniem na dzisiejszej codzienności ocalałych, ich dzieci i wnuków”. 

„Próbka książki (choć to jeszcze nie jej fragmenty, raczej przymiarka, próba usłyszenia rytmu) - w najbliższych Wysokich Obcasach (sobota, 10 marca) i Dużym Formacie (poniedziałek, 12 marca)” - informuje autor na Facebooku. 

Tochman to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich reporterów. Od 1990 roku jest związany z „Gazetą Wyborczą”. Aktualnie na łamach „Dużego Formatu” co dwa tygodnie publikuje felietony. W latach 1996-2002 prowadził w TVP1 program poświęcony osobom zaginionym „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie”. Jest założycielem fundacji ITAKA zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych i pomocą ich rodzinom. Od roku mieszka w Kambodży. 

Wydał też kilka nagradzanych książek reporterskich. Trzy z nich wkrótce wznowi Wydawnictwo Literackie. W maju do księgarń trafi „Dzisiaj narysujemy śmierć”, opowieść o konsekwencjach ludobójstwa w Rwandzie w 1994 roku; miesiąc później „Jakbyś kamień jadła”, portret Bośni, kraju zmagającego się z konsekwencjami wojny; a we wrześniu zbiór reportaży „Wściekły pies”. 

(PAZ, 07.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Seminarium w Strasburgu dla studentów dziennikarstwa i dziennikarzy mediów akademickich

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce organizuje seminarium w Strasburgu dla studentów dziennikarstwa i dziennikarzy mediów akademickich. Seminarium odbędzie się 14 kwietnia, podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.

Uczestnicy seminarium będą mieli okazję dowiedzieć się, jak działa Parlament Europejski, poznać zasady funkcjonowania serwisu prasowego PE, sposoby pracy korespondentów, spotkać się z posłami do PE i dziennikarzami. Będą także mieli możliwość przygotowania własnych materiałów.

Parlament Europejski zwraca koszty podróży do Strasburga i pokrywa część kosztów pobytu na miejscu.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium powinny przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres media-pl@europarl.europa.eu do 20 marca 2018. Wysłanie zgłoszenia nie gwarantuje udziału w seminarium.

(07.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.