Dział: PRASA

Dodano: Marzec 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Agora chce mieć 45 restauracji, aby uniezależnić się od rynku reklamy

45 restauracji z szybkim jedzeniem w cztery lata zamierza uruchomić spółka Helios należąca do Grupy Agora. Pierwszy lokal powstanie w drugiej połowie 2018 roku.

6 marca br. spółka Helios SA zawarła umowę inwestycyjną z Piotrem Komórem i Piotrem Grajewskim (obaj zarządzali m.in. warszawskimi restauracjami Blue Cactus i Iguana Lounge) w celu założenia spółki, która będzie prowadzić działalność gastronomiczną. Restauracje Agory będą działały przede wszystkim w galeriach handlowych. Zgodnie z założeniami projektu gośćmi nowej sieci restauracji mają być osoby w wieku 20-35 lat, dla których duże znaczenie mają cena i jakość produktów.

"Z perspektywy Agory projekt utworzenia sieci restauracji ma istotne znaczenie, ponieważ wiąże się z rosnącą zamożnością Polaków i zmianą w ich wydatkach konsumpcyjnych, a nie rynkiem reklamowym. Liczymy na to, że dzięki temu projektowi w dłuższej perspektywie udział przychodów Grupy Agora pochodzących spoza rynku reklamowego będzie rósł" – informuje Anna Kryńska-Godlewska, członek zarządu Agory, odpowiadająca za nowe przedsięwzięcia.

Planowana inwestycja Helios SA w nową działalność to około 10 mln zł.

(GK, 07.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Press Club Polska składa projekt zwiększający ochronę prawną dziennikarzy

Press Club Polska wysłał do wszystkich klubów parlamentarnych projekt nowelizacji prawa prasowego, w myśl którego dziennikarzom będzie przysługiwała taka sama ochron prawna, jak funkcjonariuszom publicznym. Naruszenie nietykalności cielesnej dziennikarzy podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych, ma być ścigane z urzędu.

„W ślad za apelem Rady Press Club Polska o zwiększenie ochrony prawnej dziennikarzy przesłałem do wszystkich klubów poselskich projekt nowelizacji Prawa prasowego wraz uzasadnieniem (…). Poprosiłem posłów o zajęcie stanowiska w tej sprawie, w tym o informację, czy podejmą – samodzielnie lub we współpracy z posłami z innych klubów – inicjatywę ustawodawczą, a jeśli tak, to w jakim terminie” - poinformował Marcin Lewicki z Press Club Polska.

Projekt zaostrza odpowiedzialność karną za naruszenie nietykalności cielesnej dziennikarzy i pracowników mediów w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Obecnie grozi za to grzywna, lub do roku więzienia (art. 217 par. 1 Kodeksu karnego). Press Club Polska zaproponował, aby sprawcy odpowiadali z art. 222 par. 1. Kodeksu karnego. Przewiduje on za to przestępstwo grzywnę, ograniczenie wolności albo karę do trzech lat więzienia.
„Niezwykle istotnym, pożądanym skutkiem projektowanego rozwiązania jest spowodowanie, że czyn ten będzie przestępstwem ściganym w trybie publicznoskargowym, nie zaś z oskarżenia prywatnego. Tak więc prokurator, powziąwszy wiedzę o naruszeniu nietykalności cielesnej dziennikarza lub osoby przybranej przez niego do pomocy, będzie miał obowiązek wszczęcia i przeprowadzenia postępowania o ten czyn” - podkreślono w uzasadnieniu projektu.
Przypomnijmy, 1 marca br. reporter „Gazety Krakowskiej” Bogumił Storch został pobity, gdy zbierał materiały do artykułu na temat budowy rodzinnego parku rozrywki Energylandia w miejscowości Zator w województwie małopolskim. Sprawę wyjaśnia policja.

Po tym zdarzeniu Press Club Polska wydał oświadczenie, w którym podkreślił, że dziennikarze powinni zostać objęci większą ochroną prawną. "Bandycki napad na fotoreportera »Gazety Krakowskiej« jest kolejnym dowodem na to, że wykonywanie zawodu dziennikarza wiąże się z realnym, a nie tylko hipotetycznym ryzykiem bycia ofiarą fizycznej agresji. Wszystko wskazuje na fakt, że pobicie oraz próba kradzieży, a następnie zniszczenie sprzętu naszego kolegi nastąpiły w celu ukrycia łamania prawa. To nie tylko usiłowanie tłumienia krytyki prasowej, ale przede wszystkim przestępstwo o charakterze kryminalnym" - podkreślono w oświadczeniu.

(GDYJ, 07.03.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo