Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzecznik TK: brak ekip TVN i Polsatu na konferencji ze względu na ograniczone możliwości

(fot. Lukas Plewnia/www.polen-heute.de)

Rzecznik Trybunału Konstytucyjnego Robert Lubański poinformował, że na zeszłotygodniową konferencję ”Tożsamość konstytucyjna” w Trybunale nie wpuszczono innych ekip telewizyjnych niż TVP ”ze względu na ograniczone możliwości techniczne”.

Jak pisaliśmy w piątek, ekipy TVN i Polsat News nie zostały wpuszczone na konferencję w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego, a na salę bez problemu weszły ekipy reporterskie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. W spotkaniu brał udział m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Rzecznik Trybunału Konstytucyjnego Robert Lubański na nasze pytania w tej sprawie odpowiedział dopiero po pięciu dniach. Poinformował, że na konferencji były obecne m.in. TVP Info oraz Polskie Radio, ponieważ ”pierwsze złożyły wnioski akredytacyjne”. ”Ponadto relację fotograficzną, oprócz Polskiej Agencji Prasowej, przeprowadzały m.in. Agencja Informacyjna Polska Press oraz Forum Polska Agencja Fotografów, zatem twierdzenie, że do Trybunału nie zostali wpuszczeni przedstawiciele mediów prywatnych, jest bezzasadne” – napisał Robert Lubański.

”Ze względu na ograniczone możliwości techniczne i brak miejsca nie było możliwe zagwarantowanie udziału większej liczby ekip telewizyjnych. Obowiązkiem organizatorów jest przede wszystkim zapewnienie uczestnikom konferencji jak najlepszych warunków spotkania” – stwierdził rzecznik TK.

Przekazał, że reporterzy i dziennikarze redakcji telewizyjnych, które nie mogły uczestniczyć w konferencji, zostali zaproszeni na konferencję bez kamer.

(KOZ, 07.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Bake off - Ale ciacho!" w TVP 2 przesunięte na weekend

(screen z YouTube.com)

Program 2 TVP od wiosennej ramówki zmienia porę i dzień emisji kulinarnego talent show "Bake off – Ale ciacho!". Jego dotychczasowe pasmo zajmie nowy serial "Za marzenia".

Premierowe odcinki pierwszych trzech sezonów "Bake off" Dwójka emitowała w poniedziałki o 21.50. Czwartą edycję oglądać będzie można od 4 marca - ale w niedziele o 15.20.

Program "Bake off - Ale ciacho!" jest realizowany na podstawie brytyjskiego formatu "The Great Bake Off". Uczestnicy, wyłonieni w drodze castingu, rywalizują ze sobą, przygotowując wypieki. Ich pracę oceniają cukiernicy. Trzeci sezon jesienią ub.r. przyciągnął do Dwójki średnio 1,32 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement).

Od 26 lutego br. TVP 2 emitować będzie w poniedziałki o 21.40 nowy polski serial "Za marzenia" - o trójce młodych ludzi, którzy wkraczają w dorosłość. W rolach głównych: Anna Karczmarczyk, Maja Bohosiewicz i Piotr Nerlewski.

(KOZ, 08.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.