Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wolski przeprasza za słowa o Żydach w programie „W tyle wizji”

Marcin Wolski, dyrektor TVP 2 przeprosił za swoje słowa o Żydach w programie TVP Info „W tyle wizji”. Stało się to fali zarzutów o antysemityzm, które pojawiły się po programie wyemitowanym w poniedziałek 29 stycznia, który Wolski prowadził prowadził z Rafałem Ziemkiewiczem, publicystą „Tygodnika do Rzeczy”.

Prowadzący w poniedziałkowym programie rozmawiali m.in. o protestach władz Izraela w sprawie nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która przewiduje karanie więzieniem za przypisywanie narodowi polskiemu win za zbrodnie hitlerowskie. komentowali skrytykowanie przez przedstawicieli Izraela nowelizacji ustawy o IPN, której celem było wprowadzenie możliwości karania za stosowanie stwierdzenia „polskie obozy śmierci”. Wolski stwierdził, że jeżeli niektórzy akceptują to wyrażenie :polskie obozy koncentracyjne”, uzasadniając, że nie wskazuje ono na sprawców, tylko miejsce gdzie były obozy, możliwe jest mówienie „żydowskie obozy”. „Bo w końcu, kto obsługiwał krematorium – mówił Wolski. „No i kto w nich ginął” - dodał Rafał Ziemkiewicz.
Serwis Serwis Oko.press poinformował, że w sprawie tego programu złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W skardze serwisu czytamy: „Wykorzystywanie szczegółowego opisu mechanizmu ludobójstwa (wykorzystywany m.in. w obozie zagłady w Chełmie nad Nerem, gdzie zginęło w sumie ok. 200 tys. osób, głównie Żydów) dla celów satyrycznych jest niezgodne z misją telewizji publicznej. Za szczególnie sprzeczne z misją uważam następujące uwagi wygłoszone w programie: „Wolski: Właśnie nie do komory. Komora się okazała bardziej wydajna. To była taka metoda prób i błędów. Na początku używano samochodów, to były takie komory gazowe na kółkach. Ziemkiewicz: Ale skarżyli się Niemcy, że to długo trwa, że trzeba dobijać niedogazowanych i potem przeszli na lepsze technologie”.
Zarząd TVP rozesłał też pracownikom okólnik, w którym „przypomina o zachowaniu odpowiedzialności i kultury w relacjonowaniu i komentowaniu kwestii, związanych z ostatnią nowelizacją ustawy o IPN i towarzyszącymi jej wydarzeniami". Natomiast Maciej Stanecki, członek zarządu TVP napisał na Twitterze: „W zw. niesprawiedliwymi atakami na Polskę, zw. z nowelizac.ust. o IPN, Zarząd #TVP zwraca się do dziennikarzy tel. publicznej, wydawców, autorów i prowadzących programy, zwł. emit. na żywo, o zachowanie szczególnej staranności oraz przestrzeganie obowiązujących w Telewizji zasad”.
Marcin Wolski w środę po południu na profilu „W tyle wizji” na Twitterze przeprosił za poniedziałkowy program. Ale zaznaczył: „W związku z zarzutami które ukazały się pod adresem moich komentarzy w programie »W tyle wizji«, wyjaśniam że jest to program, który w satyrycznej formie prezentuje prywatne opinie prowadzących na temat bieżących spraw i wydarzeń. Nie mogło w nim zabraknąć odniesienia się do sporu, jaki wywołała ustawa o IPN-ie” - napisał. Dodał: „Temat był wyjątkowo trudny, ale dołożyliśmy starań, aby dyskusja przebiegała odpowiedzialnie”.

(31.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP wprowadzi do ramówki medyczny talk-show

Program "The Doctors" emitowany jest od 2008 roku przez telewizję CBS (screen z Youtube)

Telewizja Polska planuje wprowadzić do ramówki medyczny talk-show "Lekarze". Premierę zaplanowano późną wiosną tego roku - dowiedział się "Presserwis". Ruszył właśnie casting do programu.    

Według naszych informacji na wprowadzenie nowego programu zgodziła się już rada nadzorcza TVP. Tytuł "Lekarze" jest roboczy. Ma to być medyczny talk-show, w którym celebryci w asyście ekspertów i zaproszonej publiczności mówić będą o różnych sposobach leczenia chorób i metodach dbania o zdrowie. Publiczność ma także zadawać specjalistom w studiu pytania, których wstydzi się zadać własnemu lekarzowi.
Program oparty jest na amerykańskim formacie "The Doctors" emitowanym od 2008 roku przez telewizję CBS. Program ma także lokalne wersje w Kanadzie, Meksyku, Australii, Irlandii, Szwecji i Finlandii. W Polsce prezentować go będzie raz w tygodniu TVP 1.

(Mackuch, 01.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.