Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, szefową MC2 Solutions

Anna Streżyńska (fot. P. Tracz / Kancelaria Premiera)

Była minister cyfryzacji Anna Streżyńska stanęła na czele firmy MC2 Solutions, która będzie świadczyć usługi w sferze technologii cyfrowych. Firma ogłosiła w środę, że zaczyna współpracę z platformą Kinguin.net, m.in. we wdrażaniu technologii blockchain.

"Technologia oferuje niezwykłe możliwości rozwoju firm. Jedną z takich technologii jest blockchain, który obecnie robi furorę na świecie. Rozwiązanie to może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie instytucji, państw i polityki, sprzyja szybkości transakcji i wiarygodności" - powiedziała Streżyńska, cytowana w komunikacie Kinguin.

Spółka MC2 Solutions będzie pełnić funkcję huba dla inwestorów poruszających się w obszarze blockchain i smart technologies. Zaoferuje m.in. wdrażanie rozwiązań technologicznych, szkolenia, certyfikację oraz consulting z zakresu uzyskiwania przewagi konkurencyjnej. Planuje również międzynarodowe konferencje promujące nowe technologie. W spółce znaleźli się m.in. współpracownicy Streżyńskiej z Ministerstwa Cyfryzacji - Arkadiusz Szczebiot oraz Robert Kalbarczyk. W komunikacie zaznaczono, że trzon developerski MC2 Solutions stanowią wicemistrzowie świata w programowaniu z 2017 r.

Jak podkreśliła była minister, "misją MC2 Solutions będzie ułatwienie przedsiębiorcom skorzystania z tego potencjału. Nasz zespół złożony jest z jednych z najlepszych ekspertów i pionierów w branży ICT w Europie. Jesteśmy nastawieni na działalność międzynarodową, ponieważ naczelną ideą blockchain jest brak granic: dla technologii, dla handlu, dla innowacji".

MC2 Solutions ma być partnerem technologicznym Kinguin we wdrażaniu technologii blockchain dla platformy Kinguin.net. W ramach projektu powstaje pierwszy zdecentralizowany rynek dla globalnej społeczności konsumentów gier wideo.

"Zdecentralizowany rynek jest przyszłością globalnego handlu, a firmy, które zdadzą sobie z tego sprawę jak najwcześniej, będą mieć największe możliwości wypracowania przewagi konkurencyjnej. Rynek blockchain i związanych z nim rozwiązań wciąż jest na wczesnym etapie kształtowania, więc dla inwestorów zainteresowanych jego potencjałem wsparcie specjalistów jest bezcenne" - ocenił prezes Kinguin i współzałożyciel MC2 Solutions, Viktor Romaniuk Wanli. (PAP)

(31.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polish Esport Awards - ruszył plebiscyt dotyczący e-sportu

Polish Esport Awards - to nazwa nowego plebiscytu poświęconego najważniejszym wydarzeniom w e-sporcie. Od 1 do 14 lutego br. na stronie Polishesportawards.pl - internauci mogą głosować m.in. na ulubionych graczy i drużyny w sporcie elektronicznym w Polsce.

Internauci mogą oddać głos w siedmiu kategoriach: e-sportowy gracz roku, drużyna roku, partner e-sportu, e-sportowy event roku, e-sportowe rozgrywki roku, streamera roku oraz na inicjatywę sportową w e-sporcie. W pozostałych trzech kategoriach - osobowość e-sportu, mecenat e-sportu, e-sportowa inicjatywa 2017 roku - wyboru dokona kapituła konkursu.

W składzie kapituły znalazły się osoby zaangażowane w rozwój e-sportu w Polsce: Aleksander Szlachetko (Electronic Sports League), Wojciech Jeznach (Fantasy Expo), Krzysztof Stalewski (Legia Warszawa), Piotr Bombol (Gameset), Jakub Paluch (Eliga), Paweł Kowalczyk (Onet).

Laureatów Polish Esport Awards poznamy 15 lutego podczas gali na stadionie Legii Warszawa. W transmitowanej w Onecie imprezie wezmą udział najważniejsze osoby polskiego e-sportu – znani gracze, streamerzy, dziennikarze i przedstawiciele firm zajmujących się tą dziedziną.

(Gdyj, 01.02.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo