Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Informacjami w TVP Info kieruje Krystian Kuczkowski

Krystian Kuczkowski został p.o. kierownikiem redakcji serwisów informacyjnych TVP Info. Kanałem TVP Info kierował ostatnio Grzegorz Pawelczyk.

Grzegorz Pawelczyk złożył rezygnację 17 stycznia razem z Klaudiuszem Pobudzinem, poprzednim dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (zastąpił go Jarosław Olechowski). O minowaniu Krystiana Kuczkowskiego p.o. kierownikiem redakcji serwisów informacyjnych TVP Info poinformował Dziennik.pl. Potwierdza to Biuro Rzecznika TVP i uściśla, że Kuczkowski jest „odpowiedzialny za serwisy informacyjne. Nie odpowiada za publicystykę TVP INFO, nie jest również szefem TVP Info”.
Kuczkowski jest związany z TVP Info od 2008 roku. W przeszłości był reporterem (przygotowywał materiały z Jarosławem Olechowskim) i asystentem wydawcy. Od trzech lat był wydawcą serwisów informacyjnych TVP Info.

(31.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP podpisała umowę z władzami Opola w sprawie organizacji festiwalu

Umowę podpisali prezes TVP Jacek Kurski i Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola (fot. Maciej Kucharski)

Telewizja Polska podpisała umowę z miastem Opole w sprawie organizacji jubileuszowego, 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w 2018 roku.

31 stycznia br. umowę dotycząca festiwalu podpisali prezes TVP Jacek Kurski i Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. Festiwal ma się odbyć w czerwcu.
Jak już informowaliśmy władze Opola od początku stycznia br. prowadziły rozmowy nie tylko z TVP, ale także z kilkoma komercyjnymi nadawcami telewizyjnymi na temat organizacji jubileuszowej edycji festiwalu.
Według naszych informacji, współpraca z TVP przy organizacji festiwalu w 2017 roku nie układała się dobrze. Na początku września ub.r. urzędnicy opolskiego ratusza byli wzywani do prokuratury w sprawie ujawnienia szczegółów umowy zawartej pomiędzy miastem Opolem a TVP. Wówczas doniesienie do prokuratury w tej sprawie złożył prezes TVP Jacek Kurski.
Przypomnijmy, że ubiegłoroczny festiwal w Opolu miał się najpierw odbyć w połowie czerwca. Wydarzenie zostało odwołane z powodu bojkotu ogłoszonego przez część artystów i po wycofaniu się Maryli Rodowicz z udziału w Festiwalu. 22 maja br. umowę dotyczącą organizacji imprezy wypowiedziało miasto Opole. Dopiero 19 czerwca TVP podpisała nową umowę z miastem, na mocy której telewizja publiczna w całości przejęła organizację Festiwalu w okresie 15-17 września ub.r. 
Według danych Nielsen Audience Measurement transmisje z 54. festiwalu oglądało w TVP 1 i TVP Polonia średnio 2,13 mln widzów. To o 357,1 tys. mniej niż w 2016 roku.
Jak poinformowało Radio Opole, według badań zleconych przez ratusz Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu jest najsilniejszym znakiem rozpoznawczym tego miasta miasta.

(Mackuch, 31.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo