Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Newton Media: "Gazeta Wyborcza" najczęściej cytowana w prasie w 2017 roku

W przypadku "Gazety Wyborczej" często odwoływano się do sierpniowego artykułu "Śledztwo ws. zamachu na Antoniego Macierewicza. Przez wpis na Facebooku" (fot. materiał prasowy)

W 2017 roku liderem zestawienia cytowań przygotowanego przez firmę Newton Media była "Gazeta Wyborcza" - w prasie powoływano się na nią 1831 razy. Dla porównania, w 2016 roku dziennik miał 2563 cytowań.

W przypadku "Gazety Wyborczej" często odwoływano się do sierpniowego artykułu "Śledztwo ws. zamachu na Antoniego Macierewicza. Przez wpis na Facebooku". Drugie miejsce zajęła "Rzeczpospolita" – 1686 cytowań (1815 w 2016 roku). Na trzecim uplasował się "Dziennik Gazeta Prawna" – 964 cytowań (695 w 2016 roku).

Na kolejnych pozycjach: "Fakt" (887), "Super Express" (768), "Przegląd Sportowy" (750), "Puls Biznesu" (204), "Polska Gazeta Codziennie" (179),"Nasz Dziennik" (159), "Trybuna" (13), "Parkiet" (9).

Wśród tygodników ogólnopolskich na pierwszej pozycji znalazła się "Polityka" – z liczbą 572 cytowań (775 w 2016 roku). Cytowano m.in. fragmenty wywiadu, jakiego udzieliła aktorka Maja Ostaszewska. Drugie miejsce w rankingu zajął "Newsweek Polska" – 508 cytowań (659 w 2016 roku), a trzecie "Wprost"– 472 (558 w 2016).

(JOK, 27.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 27, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do połowy lutego można zgłaszać prace w konkursie SDP

W czwartek 15 lutego br. mija termin składania prac w 25. edycji konkursu o Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na najlepsze prace w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie.

Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze i fotoreporterzy. W tym roku przyznane będą nagrody i wyróżnienia w 13 kategoriach tematycznych.

Główna Nagroda Wolności Słowa dotyczy publikacji w obronie demokracji i praworządności, demaskujących nadużycia władzy, korupcję, naruszanie praw obywatelskich, praw człowieka. Funduje ją zarząd główny SDP i wynosi 20 tys. zł.

Stowarzyszenie jest również fundatorem Nagrody Watergate, przyznawanej za najlepsze prace z zakresu dziennikarstwa śledczego.

Pozostałe kategorie konkursowe to: Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie, Nagroda im. Macieja Łukasiewicza za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury oraz popularyzację wiedzy, Nagroda im. Janusza Kurtyki za publicystykę o tematyce historycznej, Nagroda im. Eugeniusza Kwiatkowskiego za dziennikarstwo ekonomiczne, Nagroda im. Stefana Żeromskiego za publikacje o tematyce społecznej, Nagroda im. Adolfa Bocheńskiego skierowana do młodych dziennikarzy za wyróżniające się dokonania dziennikarskie, Nagroda im. Kazimierza Wierzyńskiego za publikacje o tematyce sportowej, a także Nagroda im. Aleksandra Milskiego dla redakcji mediów lokalnych za podejmowanie tematów ważnych dla ich społeczności.

Z kolei fotoreporterzy i fotografowie mogą startować w kategoriach w dwóch kategoriach konkursowych: Nagroda im. Erazma Ciołka za fotografię społecznie zaangażowaną oraz Nagroda im. Eugeniusza Lokajskiego za fotografię o tematyce sportowej.

W ramach konkursu SDP przyznawana jest również nagroda Klubu Publicystów Ochrony Środowiska „Ekos” – Nagroda im. prof. Stefana Myczkowskiego, przyznawana za najlepsze publikacje o problemach ochrony środowiska.

(KOZ, 27.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo