Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nadawca TV Republika chce stworzyć kanał filmowy

(fot. pixabay.com)

Jak wynika z informacji "Presserwisu", Telewizja Republika SA planuje drugi kanał - filmowy.

– Nie będę na ten temat rozmawiać. Jestem na urlopie - ucina członek zarządu spółki Radosław Dobrzyński. Nowa stacja ma trafić do ofert platform satelitarnych i sieci kablowych. Telewizja już wcześniej emitowała pasma filmowe.

TV Republika rozpoczęła nadawanie wiosną 2013 roku. W ub.r. jej udział w rynku wyniósł 0,08 proc., a w grupie komercyjnej (widzowie 16-49 lat) - 0,03 proc.
Wśród kanałów serialowo-filmowych najpopularniejszy był w ub.r. TVP Seriale (1,49 proc. udziału w rynku), za nim były Stopklatka (0,94 proc.) i Polsat Film (0,51 proc.) Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 26.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Film Produkcja głównym producentem "Gareth Jones" Agnieszki Holland

(fot. pixabay.com)

Studio Filmowe Film Produkcja, specjalizujące się w realizacjach reklamowych, będzie głównym producentem filmu "Gareth Jones".

To najnowszy obraz Agnieszki Holland ("Pokot", "W ciemności", "Europa, Europa"), jednej z najbardziej utytułowanych europejskich reżyserek. Autorką scenariusza jest amerykańska dziennikarka Andrea Serdaru-Barbul, której teksty ukazują się m.in. w "Huffington Post". Za zdjęcia odpowiada Tomasz Naumiuk ("Amok", "Być jak Kazimierz Deyna"). Scenografią zajmuje się Grzegorz Piątkowski ("Miasto 44", "Misja Afganistan"), a kostiumami Aleksandra Staszko ("Ida", "Demon", "Imagine").

"Gareth Jones" to koprodukcja polsko-brytyjsko-ukraińska. Wśród polskich producentów znaleźli się: Film Produkcja, Stanisław Dziedzic i Klaudia Śmieja (producent wiodący). Film współfinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Brytyjskim koproducentem filmu jest firma Angus Lamont z Crab Apple Films, ukraińskim Egor Olesov z firmy Film UA. Światową sprzedażą "Garetha Jonesa" zajmuje się WestEnd Films - międzynarodowa agencja sprzedaży z Londynu.  Informacje na temat obsady zostaną podane w połowie lutego.

Film realizowany będzie na terenie Ukrainy, Polski i Szkocji, zdjęcia rozpoczynają się w marcu i potrwają do czerwca br. Światowa premiera zaplanowana jest na rok 2019.

Oparty na faktach, historyczny thriller opowiada dzieje młodego walijskiego dziennikarza Garetha Jonesa, który odkrywa zbrodnię, jakiej Stalin dokonał w latach 30. XX w. na ludności Ukrainy i Kaukazu.

Polityka Stalina doprowadziła wówczas do głodowej śmierci około 7 mln ludzi, czemu komuniści konsekwentnie zaprzeczali. Pisząc prawdę, Jones ściągnął śmierć również na siebie. Podczas podróży do Azji, tuż przed 30. urodzinami, został zamordowany. Jego teksty nie tylko uświadomiły Zachodowi, co dzieje się na Ukrainie, ale były też źródłem inspiracji dla George'a Orwella do napisania "Folwarku zwierzęcego".

(AMS, 26.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY