Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tygodnik Powszechny" i "Gazeta Polska" zwiększyły sprzedaż

"Tygodnik Powszechny" (Tygodnik Powszechny) i "Gazeta Polska" (Forum) poprawiły sprzedaż w listopadzie 2017 roku w porównaniu z tym samym miesiącem 2016 roku.

Według danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy średnia sprzedaż ogółem "Polityki" (Polityka) w listopadzie 2017 roku wyniosła 98 010 egz. (spadek o 10,97 proc. w stosunku do listopada 2016 roku). "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) osiągnął sprzedaż 84 294 egz. (spadek o 18,42 proc.), a "Tygodnik Powszechny" - 24 036 egz. (wzrost o 12,34 proc.).

Sprzedaż "Gościa Niedzielnego" (Instytut Gość Media) to 121 282 egz. (spadek o 6,60 proc.), "Sieci" (Fratria) – 54 464 egz. (spadek o 21,29 proc.), "Tygodnika do Rzeczy" (Orle Pióro) – 37 068 egz. (spadek o 23,84 proc.) i "Gazety Polskiej" (Forum) – 31 293 (wzrost o 2,03 proc.).

"Tygodnik Angora" z przedrukami (Wydawnictwo Westa-Druk) sprzedawał 254 139 egz. (spadek o 5,53 proc.).

(JOK, 21.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sakiewicz zarzuca Onetowi fake newsa, bo portal pomylił jego gazety

Pomyłka Onetu w sprawie stanowiska Ryszarda Czarneckiego to dla Tomasza Sakiewicza fake news (fot. Facebook)

Tomasz Sakiewicz zarzuca Onetowi głupotę i tworzenie fake newsa, bo ten napisał, że europoseł Ryszard Czarnecki jest przewodniczącym rady nadzorczej wydawcy tygodnika "Gazety Polskiej". W rzeczywistości chodzi o dziennik "Gazeta Polska Codziennie". Redaktorem naczelnym obu tytułów jest Sakiewicz.

"Poziom głupoty autorów Onetu przekracza już barierę dźwięku. Dowiedziałem się, że Czarnecki jest szefem rady nadzorczej spółki wydającej Gazetę Polską. Tymczasem GP nigdy nie miała rady nadzorczej. Wystarczy kliknąć w internecie" - napisał na Twitterze Tomasz Sakiewicz. Na Facebooku zamieścił wpis za Niezalezna.pl: "Onet znowu zmyśla! Tym razem wyprodukował fake news o Ryszardzie Czarneckim". Jednak żaden z tych wpisów ani tekst Niezalezna.pl nie wyjaśniają czytelnikom, że Czarnecki jest szefem rady nadzorczej spółki Forum SA wydającej inny tytuł, którym kieruje Sakiewicz. Dlaczego to przemilcza? - Niech się martwi ten, kto kłamie. A poza tym wszystko przecież można samemu sprawdzić - odpowiada Sakiewicz. Zaznacza, że to nie on zarzuca Onetowie fake newsa, tylko Niezalezna.pl (on jedynie udostępnił na Facebooku jej tekst). Sakiewicz jest w zarządzie spółki wydającej Niezalezna.pl.

Kierowane przez niego media włączyły się w obronę Ryszarda Czarneckiego, któremu grozi utrata stanowiska wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. 

Mateusz Baczyński z Onetu skomentował wpisy Sakiewicza: "Uderz w stół, a nożyce się odezwą" i w kolejnym tekście przedstawił dokładniej powiązania europosła Czarneckiego ze spółkami medialnymi, którymi kieruje Sakiewicz.

(AMS, 22.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo