Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Iran odblokowuje popularną aplikację do wysyłania wiadomości

(fot. pixabay.com)

W Iranie można z powrotem korzystać z popularnego komunikatora mobilnego Telegram, który został zablokowany w związku z manifestacjami antyrządowymi - doniosła cytowana przez AP półoficjalna irańska agencja ILNA.

Telegram, aplikacja używana przez 40 mln Irańczyków, jest z powrotem dostępna zarówno za pośrednictwem sieci komórkowych, jak i wifi - podała ILNA.

Informację podaną przez irańską agencję potwierdzili dla AP mieszkańcy kilku irańskich miast, w tym Szirazu, Isfahanu, Bandar e-Abbas, Rasztu oraz Urmii.

Iran zablokował Telegram oraz aplikację służącą do udostępniania zdjęć Instagram podczas fali protestów na początku stycznia, argumentując swoją decyzję tym, że uczestnicy zamieszek używali tych aplikacji do podsycania niepokojów. Dostęp do Instagramu został wkrótce przywrócony, ale Telegram pozostawał zakazany.

Demonstracje, które przetoczyły się przez Iran pod koniec grudnia i na początku stycznia, dotyczyły bezrobocia, korupcji i podwyżek cen podstawowych produktów spożywczych, a z czasem nabrały charakteru antyrządowego. Protesty odbyły się w ponad 80 miastach. W zamieszkach zginęły 22 osoby, a tysiące zostało zatrzymanych.

(PAP, 14.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 23, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Morawiecki w Davos spotka się m.in. z szefem Google'a

Mateusz Morawiecki (fot. KPRM)

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos premier Mateusz Morawiecki spotka się m.in. z sekretarzem USA do spraw energii, premierami: Norwegii, Danii i Holandii oraz szefami takich firm jak Google czy ArcelorMittal - podało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu.

48. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos rozpoczęło się we wtorek popołudniu i potrwa do piątku. Polskę reprezentować będą zarówno premier Morawiecki jak i prezydent Andrzej Duda.

Według informacji CIR w środę szef polskiego rządu spotka się m.in. z sekretarzem USA do spraw energii Rickiem Perrym, prezesem Google'a Sundarem Pichaim, dyrektorem generalnym Boston Consulting Group Richem Lesserem oraz prezesem Grupy ArcelorMittal Lakshmi Mittalem.

Na czwartek zaplanowano spotkanie Mateusza Morawieckiego m.in. z premierami: Królestwa Norwegii Erną Solberg, Królestwa Danii Larsem Lokke Rasmussenem oraz Holandii Markiem Rutte. (PAP)

(23.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo