Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dyrektor radiowej Jedynki: rezygnuję

Rafał Porzeziński (Fot. Simona Supino/"Press")

O tym, że Rafał Porzeziński odchodzi ze stanowiska pisaliśmy na podstawie nieoficjalnych informacji 9 stycznia. Dzień później Porzeziński napisał na Twitterze: „Po dwóch latach kierowania @RadiowaJedynka rezygnuję z funkcji”. Dodał jednak, że nadal zaprasza do słuchania jego programu „Ocaleni”, emitowanego we wtorki po godz. 20.

Porzeziński został dyrektorem radiowej Jedynki w połowie stycznia 2016 roku. Zapowiadał poprawę wyników anteny, tymczasem spadki słuchalności się pogłębiały - w fali wrzesień-listopad ub.r. udział Programu I w czasie słuchania spadł do 7,1 proc., czyli najniższego poziomu w historii badań Radio Track (w tej samej fali w 2015 roku było to 9,2 proc.).

(MAK, 10.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 12, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RMF FM zwiększa przewagę nad konkurencją, Zetka i Jedynka - najsłabiej w historii

(fot. pixabay.com)

W czwartym kwartale ub.r. Radio Zet i Program I Polskiego Radia zanotowały najgorszą słuchalność w historii badania Radio Track.

RMF FM w czwartym kwartale ub.r. uzyskał 26,6 proc. udziału w czasie słuchania wobec 24 proc. w analogicznym okresie 2016 roku. To najlepszy wynik stacji od czterech lat.

Słuchalność Radia Zet spadła rok do roku z 13,6 proc. do 12,4 proc. To najniższa słuchalność Zetki w historii badania. Po raz pierwszy udział rozgłośni poniżej 13 proc. spadł w fali grudzień 2016 – luty 2017 – do 12,9 proc. Radio Zet od maja ub.r. ma nowego naczelnego (Jarosława Paszkowskiego zastąpił Sławomir Assendi), a we wrześniu ub.r. zmieniło ramówkę.

Radiowa Jedynka zmniejszyła udział z 8,7 proc. do 6,9 proc., notując także najgorszy rezultat w historii badań. Dotychczas najniższy wynik (7,1 proc.) Program I uzyskał w fali wrzesień–listopad 2017. Jak informowaliśmy, ze stanowiska dyrektora Jedynki odchodzi Rafał Porzeziński, który obejmując je dwa lata temu, zapowiadał wzrost słuchalności anteny.

Z kolei słuchalność Trójki spadła z 8 proc. do 6,1 proc. Ostatni raz rozgłośnia miała udział w tej wysokości w fali marzec–maj 2009.

Wyniki poprawiły radiowa Dwójka (wzrost z 0,5 proc. do 0,6 proc.) i Polskie Radio 24 (z 0,3 proc. do 0,6 proc.).

Wśród rozgłośni ponadregionalnych słuchalność zwiększyły Antyradio (z 1,5 proc. do 1,9 proc.; najlepszy wynik stacji w historii) i RMF Classic (z 1,2 proc. do 1,3 proc.).
Spośród sieci radiowych pozycję lidera utrzymało Radio Eska, które powiększyło udział z 6,1 proc. do 7,7 proc. Lepsze wyniki niż przed rokiem miały także: RMF Maxxx (wzrost z 3 proc. do 3,5 proc.), Radio Złote Przeboje (z 2,8 proc. do 3 proc.), Radio Plus (z 1,9 proc. do 2,2 proc.), Radio Wawa (1,3 proc. do 1,5 proc.) i Rock Radio (z 0,2 proc. do 0,3 proc.). Wyższą słuchalność niż Radio Zet Gold w ub.r. (0,6 proc.) w badanym okresie miało jego następca Meloradio (0,7 proc.).

(KOZ, 12.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.