Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gra łódzkiego studia Superhot Team nominowana do prestiżowych GDC Awards

"Superhot VR" (fot. Steam)

Strzelanka w rzeczywistości wirtualnej "Superhot VR" niezależnego łódzkiego studia Superhot Team uzyskała nominację do prestiżowej nagrody Game Developer Choice w kategorii "najlepsza gra w rzeczywistości wirtualnej (VR) lub rozszerzonej (AR)".

Tegoroczna gala nagród GDC odbędzie się 21 marca w ramach Game Developers Conference w Moscone Center w San Francisco w Stanach Zjednoczonych. "Superhot VR" jest jedyną polską produkcją biorącą udział w tegorocznych Game Developer Choice Awards (GDCA).

W grudniu 2017 roku gra łódzkiego studia była wśród pięciu nominowanych w tej samej kategorii do innego prestiżowego wyróżnienia - przyznawanych w Los Angeles Game Awards. Polska produkcja przegrała wówczas w konkurencji z "Resident Evil 7: Biohazard" Capcomu. Jeszcze w lutym 2017 roku "Superhot VR" uzyskało natomiast od Akademii Sztuk i Nauk Interaktywnych (AIAS) nagrodę D.I.C.E. jako "gra roku w rzeczywistości immersyjnej".

Przyznawane od 2001 roku nagrody GDC uchodzą za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w branży gier komputerowych. GDCA zostały ustanowione przez samych deweloperów, którzy nominują do nich najlepsze gry minionego roku. Zwycięzców wyłania International Choice Awards Network (ICAN), do której grona zapraszani są wiodący twórcy gier z różnych sektorów branży.

W poprzednich edycjach do GDCA w różnych kategoriach nominowano takie krajowe tytuły, jak "Wiedźmin 3: Dziki Gon" CD Projekt RED, "This War of Mine" 11 bit studios i "The Vanishing of Ethan Carter" The Astronauts.

Oryginalna gra "Superhot" na PC trafiła do sprzedaży w lutym 2016 roku. Specjalna wersja na urządzenia do obsługi rzeczywistości wirtualnej zatytułowana "Superhot VR" powstała rok później. Na czele Superhot Team stoi Piotr Iwanicki, za innowacyjny projekt strzelanki nominowany w 2017 roku do Paszportów "Polityki".

W połowie listopada minionego roku twórcy ogłosili, że sprzedaż "Superhot" przekroczyła 1 mln kopii. Obecnie łódzkie studio prowadzi prace nad samodzielnym rozszerzeniem "Superhot: Mind Control Delete" na PC.

(PAP, 08.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Iran odblokowuje popularną aplikację do wysyłania wiadomości

(fot. pixabay.com)

W Iranie można z powrotem korzystać z popularnego komunikatora mobilnego Telegram, który został zablokowany w związku z manifestacjami antyrządowymi - doniosła cytowana przez AP półoficjalna irańska agencja ILNA.

Telegram, aplikacja używana przez 40 mln Irańczyków, jest z powrotem dostępna zarówno za pośrednictwem sieci komórkowych, jak i wifi - podała ILNA.

Informację podaną przez irańską agencję potwierdzili dla AP mieszkańcy kilku irańskich miast, w tym Szirazu, Isfahanu, Bandar e-Abbas, Rasztu oraz Urmii.

Iran zablokował Telegram oraz aplikację służącą do udostępniania zdjęć Instagram podczas fali protestów na początku stycznia, argumentując swoją decyzję tym, że uczestnicy zamieszek używali tych aplikacji do podsycania niepokojów. Dostęp do Instagramu został wkrótce przywrócony, ale Telegram pozostawał zakazany.

Demonstracje, które przetoczyły się przez Iran pod koniec grudnia i na początku stycznia, dotyczyły bezrobocia, korupcji i podwyżek cen podstawowych produktów spożywczych, a z czasem nabrały charakteru antyrządowego. Protesty odbyły się w ponad 80 miastach. W zamieszkach zginęły 22 osoby, a tysiące zostało zatrzymanych.

(PAP, 14.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo