Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Właściciel wyszukiwarki Google otworzy sklepy w realu

(fot. pixabay.com)

Koncern internetowy Alphabet planuje uruchomienie sieci sklepów firmowanych przez markę Google.

Jak podaje serwis Google Watchblog, pierwsze sklepy mają się pojawić już w 2018 roku. Na początku w Indiach. W ofercie sklepów Google Experience Stores znajdą się produkty Google, m.in. smartfony Pixel, urządzenia Google Home i laptopy Chromebook. Celem sklepów ma być nie tylko sprzedaż, ale również promowanie i przybliżenie zasad działania produktów Google.

Na podobnych zasadach funkcjonują sklepy koncernu Apple.

(LL, 02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 02, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Pokemon Go" trafi na rynek w Chinach

pixabay.com

Amerykańska firma Niantic nawiązała współpracę z chińskim NetEase, co może umożliwić "Pokemon Go" i innym tytułom producenta wejście na największy rynek gier mobilnych na świecie, czyli do Chin - podał we wtorek "Financial Times".

Gra mobilna "Pokemon Go" firmy Niantic jest dostępna w większości krajów świata od 2016 roku, jednak dotychczas nie była udostępniana w Chinach. Po krótkiej fazie rekordowej popularności, która zapewniła rozpoznawalność grom w rzeczywistości rozszerzonej (AR) i opartym na lokalizacji, "Pokemon Go" pozostaje obecnie w sferze zainteresowań głównie mniejszej grupy zaangażowanych fanów.

W styczniu 2017 roku Państwowy Urząd ds. Radia, Filmu i Telewizji wyraził negatywną opinię na temat "Pokemon Go", upatrując w niej zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego oraz dla dobra mieszkańców. Mimo to przygotowania do wejścia na lokalny rynek wydają się trwać w Niantic od kilku miesięcy. Na początku sierpnia 2017 roku w internecie pojawiły się relacje graczy, którzy natknęli się na kilkugodzinne regionalne testy funkcjonalności "Pokemon Go". W grudniu Niantic wycofał się ze stosowania w swoich grach aplikacji Google Maps (częściowo niedostępnej w Chinach) na rzecz OpenStreetMap.

Niantic było w przeszłości częścią Google, a obecny prezes studia John Hanke uczestniczył w opracowaniu usługi Google Maps, z której danych korzystały do niedawna oparte na lokalizacji gry firmy. W listopadzie 2017 roku firma zapowiedziała trzecią (po "Ingress" i "Pokemon Go") produkcję, tym razem opartą na czarodziejskim świecie znanym z serii "Harry Potter" oraz "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Gra mobilna "Harry Potter: Wizards Unite" ukaże się w 2018 roku. 

(PAP, 02.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo