Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurski chwali się oglądalnością Sylwestra: "Reszta się nie liczy"

(screen YouTube.com)

"Dobijamy do 8 mln, średnia całego #SylwesterMarzeń 6,4 mln. Reszta się nie liczy" - napisał na Twitterze Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. 

Szef TVP wyniki oparł prawdopodobnie na danych zebranych z dekoderów oferowanych przez Netię. Z opublikowanej przez Kurskiego informacji wynika, że średnia oglądalność konceru zrealizowanego na przełomie 2017 i 2018 roku mogła wynieść nawet 6,4 mln widzów.

AKTUALIZACJA: Telewizja Polska podała, że wyniki pomiarów oglądalności obliczane są z wykorzystaniem Modelu Oglądalności Rzeczywistej opracowanego przez Zespół ekspertów pod kierownictwem dr Grzegorza Kolocha z Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Więcej pod tym linkiem.

Natomiast z oficjalnych danych przedstawionych przez Polsat - opartych na badaniach Nielsen Audience Measurement - wynika, że cztery anteny grupy Polsat podczas 5-godzinnego koncertu zanotowały 18,1 proc. udziałów wśród wszystkich badanych i 20 proc. w grupie komercyjnej 16-49. Daje to oglądalność 2,6 mln widzów.

(01.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP pokazuje wyniki z pomiarów: alternatywnego i Nielsena

"Sylwestra Marzeń z Dwójką" w Zakopanem (fot. AKPA / materiały udostępnione przez TVP)

Jacek Kurski pochwalił się, że Sylwestra TVP2 oglądało nawet 8 mln widzów, średnio było ich 6 mln. To - jak podaje Telewizja w oficjalnym komunikacie - "pomiar alternatywny" oparty na "obserwacji rzeczywistych zachowań widzów".

Prawie 8 mln osób oglądało występ Luisa Fonsiego wykonującego utwór pt. "Despacito" podczas "Sylwestra Marzeń z Dwójką" w Zakopanem. Dane oparte zostały o alternatywny pomiar - jak podaje TVP - przeprowadzony "na obserwacji rzeczywistych zachowań widzów". Wynikiem na Twitterze pochwalił się także Jacek Kurski.

Wyniki pomiarów oglądalności prezentowane przez Telewizję Polską są obliczane z wykorzystaniem Modelu Oglądalności Rzeczywistej opracowanego przez Zespół ekspertów pod kierownictwem dr Grzegorza Kolocha z Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Występ Fonsiego (czyli wykonanie piosenek "Despacito" i "Echame La Culpa") według danych Nielsena udostępnionych przez TVP oglądało prawie 6,7 mln widzów. 

Polskim hitem sylwestrowego koncertu była piosenka Zenona Martyniuka "Przez twe oczy zielone". Wykonanie obejrzało 6,3 mln widzów (Nielsen), a według alternatywnego pomiaru - prawie 7,5 mln osób.

Na podstawie danych udostępnionych przez TVP.

(01.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo