Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP pokazuje wyniki z pomiarów: alternatywnego i Nielsena

"Sylwestra Marzeń z Dwójką" w Zakopanem (fot. AKPA / materiały udostępnione przez TVP)

Jacek Kurski pochwalił się, że Sylwestra TVP2 oglądało nawet 8 mln widzów, średnio było ich 6 mln. To - jak podaje Telewizja w oficjalnym komunikacie - "pomiar alternatywny" oparty na "obserwacji rzeczywistych zachowań widzów".

Prawie 8 mln osób oglądało występ Luisa Fonsiego wykonującego utwór pt. "Despacito" podczas "Sylwestra Marzeń z Dwójką" w Zakopanem. Dane oparte zostały o alternatywny pomiar - jak podaje TVP - przeprowadzony "na obserwacji rzeczywistych zachowań widzów". Wynikiem na Twitterze pochwalił się także Jacek Kurski.

Wyniki pomiarów oglądalności prezentowane przez Telewizję Polską są obliczane z wykorzystaniem Modelu Oglądalności Rzeczywistej opracowanego przez Zespół ekspertów pod kierownictwem dr Grzegorza Kolocha z Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Występ Fonsiego (czyli wykonanie piosenek "Despacito" i "Echame La Culpa") według danych Nielsena udostępnionych przez TVP oglądało prawie 6,7 mln widzów. 

Polskim hitem sylwestrowego koncertu była piosenka Zenona Martyniuka "Przez twe oczy zielone". Wykonanie obejrzało 6,3 mln widzów (Nielsen), a według alternatywnego pomiaru - prawie 7,5 mln osób.

Na podstawie danych udostępnionych przez TVP.

(01.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 01, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telenowela "Korona królów" od 1 stycznia 2018 w TVP 1

"Korona królów" (screen z Youtube.com)

TVP 1 od 1 stycznia 2018 roku zacznie emisję historycznej telenoweli "Korona królów". Serial będzie można oglądać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.

"Korona królów" to pierwszy serial TVP poświęcony średniowiecznej historii Polski. Akcja telenoweli rozpoczyna się w 1333 roku, w momencie śmierci króla Władysława Łokietka. Zdjęcia do serialu trwają od lipca tego roku.

Opiekę literacką nad scenariuszem, już w trakcie produkcji, objęła scenarzystka Ilona Łepkowska, która kilka miesięcy temu napisała na Facebooku: "Poproszono mnie o opinię i ewentualną pomoc, w wyniku czego podjęłam się funkcji konsultanta scenariuszowego i stworzyłam nowy zespół scenariuszowy. Serial zmienił tytuł i trochę charakter oraz styl" - pisała Łepkowska.

Reżyserem serialu jest Wojciech Pacyna, który współreżyserował "Klan", "Więzy krwi" i serial "Linia życia". Był także głównym reżyserem serialu "Samo życie" oraz dwóch sezonów serialu "Zostać Miss". W "Koronie królów" wystąpią min. Mateusz Król, Halina Łabonarska, Wiesław Wójcik i Andrzej Popiel.

AKTUALIZACJA: Według Jacka Kurskiego, prezesa TVP, pierwszy odcinek "Korony królów" oglądało średnio 4,092 mln widzów (pomiar alternatywny).

(Mackuch, 01.01.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo