Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 31, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spadły wydatki na reklamę radia - w przypadku Zetki aż o połowę

(fot. pixabay.com)

W ciągu 11 miesięcy 2017 roku najbardziej aktywną reklamowo rozgłośnią był RMF FM. O ponad połowę rok do roku zmniejszono wydatki na promocję Radia Zet.

Z danych Kantar Media (cennikowe wydatki rozgłośni na reklamę w telewizji, prasie, kinach i na nośnikach outdooru) wynika, że Grupa RMF na reklamy swojej głównej stacji RMF FM przeznaczyła 17,6 mln zł - czyli o 10,6 proc. mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Drugim najsilniej wspieranym reklamowo radiem była należąca do Grupy Radiowej Agory sieć Złote Przeboje - na działania reklamowe wydano 11 mln zł (o 18,7 proc. mniej niż rok wcześniej). Grupa Radiowa Time wydała na promocję Radia Eska 10,5 mln zł (o 15,4 proc. mniej). Natomiast aż o 54,9 proc. spadły wydatki Eurozetu na reklamę Radia Zet – wyniosły 9,7 mln zł.

Wśród pięciu najbardziej aktywnych reklamowych rozgłośni znalazło się także ponadregionalne Radio Vox FM (Grupa Radiowa Time) - na jego reklamę wydano 6,7 mln zł (spadek o 14,9 proc. rok do roku).

(KOZ, 31.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 31, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zdaniem UKE Radio Hobby nadaje nielegalnie, ale prokuratora umarza dochodzenie

(fot. pixabay.com)

Mimo że Urząd Komunikacji Elektronicznej uznał, że właściciel legionowskiego Radia Hobby nadaje nielegalnie, prokuratura umorzyła dochodzenie w tej sprawie. Radio Hobby cały czas gra.

W 2016 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji cofnęła koncesję Radiu Hobby za emitowanie audycji państwowego rosyjskiego Radia Sputnik, ale poprzedni przewodniczący KRRiT wstrzymał wykonanie tej decyzji. Nadawca złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego na decyzję regulatora.
Prezes UKE wydał jednak w grudniu 2016 roku decyzję, że z chwilą ostatecznego cofnięcia koncesji wygasła rezerwacja częstotliwości Radia Hobby. Później Urząd zakazał używania urządzenia radiowego (nadajnika) przez nadawcę (z art. 203 prawa telekomunikacyjnego). Stacja jednak nie zamilkła - według UKE nadawca Radia Hobby prowadzi teraz "nielegalną działalność nadawczą".

UKE złożył zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie (za używanie urządzenia radiowego nadawczego bez zezwolenia grozi do dwóch lat pozbawienia wolności). Prokuratura Rejonowa w Legionowie poinformowała "Presserwis", że dochodzenie zostało umorzone "wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa".

Radio Hobby wciąż nadaje i nadal emituje audycję państwowego rosyjskiego Radia Sputnik.

(KOZ, 31.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY