Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja w święta: stacje proponują koncerty kolęd i przeboje filmowe

(fot.screen Youtube)

Stacje telewizyjne w święta proponują przede wszystkim hity filmowe i koncerty kolęd. Będą też specjalne wydania popularnych teleturniejów. 

W wigilię TVP 1 zapowiada dwuczęściowy koncert "Płyń Kolędo!" (godz. 17.30 i 18.35), a o godz. 20.00 orędzie arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Wieczorne kolędowanie z udziałem pary prezydenckiej RP widzowie Jedynki obejrzą o godz. 20.20 w koncercie "Jaka Wigilia, taki cały rok".  TVP 2 w wigilijne popołudnie proponuje rodzinny film "Uwierz w święta" (godz. 16.15), a wieczorem hit "P.S Kocham Cię" (godz. 20.05). Ponadto Dwójka wyemituje tego dnia odcinek specjalny teleturnieju "Familiada" (godz.13.55)  i koncert kolęd w Pelplinie "Wśród nocnej ciszy" (godz.15.15). 

Polsat zapowiada w wigilię "Wielkie kolędowanie z Polsatem" (godz. 16.50) oraz komedię "Kevin sam w Nowym Jorku" (godz. 20.05). TVN proponuje komedię "Śnięty Mikołaj" (godz. 16.55), koncert "Wieczór kolęd z Krakowa" (godz. 20.05) i film fantastyczny "Alicja w Krainie Czarów" (godz.21.10). 

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia w Jedynce widzowie spotkają się - tym razem w świątecznej oprawie - z uczestnikami programu "Rolnik szuka żony" (godz. 20.15), a o godz. 21.20 obejrzą film "Niebo istnieje naprawdę". Tego dnia Polsat zaprasza już o godz. 9.35 na komedię "Święty Mikołaj z 34. ulicy" oraz komedię "Zawód: święty Mikołaj" (godz. 12.10). Natomiast o godz. 21 Polsat wyemituje świąteczny hit filmowy, czyli komedię "Kevin sam w domu". Tego dnia TVN o godz. 20 zaprezentuje komedię "Listy do M.".

W drugi dzień świąt  o godz. 12.00 widzowie TVP 1 będą mogli zobaczyć widowisko "Historia Bożego Narodzenia rysowana piaskiem". Dwójka zapowiada tego dnia o godz. 14.00 świąteczny odcinek "Familiady". W programie naprzeciw siebie staną: drużyna "Bake Off – Ale Ciacho!" oraz aktorzy serialu "Pod wspólnym niebem". Wieczorem widzowie TVP 2 obejrzą koncert kolęd "Wigilijna Tytka" z Poznania, który jest zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji charytatywnej Caritas (część pierwsza w poniedziałek, a druga we wtorek o godz. 18.50).

TVN i Polsat w drugi dzień świąt proponują przede wszystkim przeboje filmowe: "102 dalmatańczyki" (godz. 9.35, TVN), komedia "Pani Doubtfire" (godz. 14.15, Polsat), film przygodowy "Kraina jutra" (godz. 20.00, TVN) i komedia "Czy leci z nami pilot?" (godz. 22.55, Polsat).

(Mackuch, 24.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 24, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT odmawia opublikowania raportu z monitoringu kanałów informacyjnych

(fot. materiały KRRiT)

Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych, zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z wnioskiem o upublicznienie wyników monitoringu trzech kanałów informacyjnych: TVN 24, Polsat News i TVP Info. KRRiT nie ujawni wyników.

Monitoring został przeprowadzony w dniach od 16 do 18 grudnia 2016 roku na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. To na jego podstawie nałożona została na TVN kara w wysokości 1,479 mln złotych. Juliusz Braun 15 grudnia br. zwrócił się z prośbą do szefa KRRiT, by wyniki analizy zostały jak najszybciej upublicznione. - 20 grudnia otrzymałem odmowę - informuje Braun.
Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski w piśmie do Brauna tłumaczy, że raport z monitoringu nie może być jawny, ponieważ jest "włączony do akt postępowania, które w chwili obecnej (...) znajduje się na etapie możliwości skorzystania przez stronę [TVN - przyp. red.] z sądowej procedury odwoławczej" - pisze szef KRRiT.
- Uważam, że takie stanowisko nie ma podstaw prawnych - twierdzi Juliusz Braun i zapowiada, że poprosi przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego, by w imieniu RMN zwrócił się do KRRiT o udostępnienie wspomnianej dokumentacji.
Do tej pory KRRiT nie upubliczniła raportu z monitoringu kanałów oraz ekspertyzy autorstwa dr Hanny Karp, na podstawie której Rada nałożyła rekordowo wysoką karę.  

(Mackuch, 24.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo