Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Woś felietonistą Gazeta.pl

Rafał Woś został felietonistą portalu Gazeta.pl (fot. Rafał Masłow/Press)

Rafał Woś, dziennikarz ekonomiczny "Polityki", 20 grudnia br. zadebiutował jako felietonista portalu Gazeta.pl. Jego felietony będą ukazywać się co dwa tygodnie.

- Chcemy publikować bardzo zróżnicowane opinie, nawet skrajnie odległe, bo czytelnicy Gazeta.pl są inteligentni i rozumieją, że świat jest skomplikowany - mówi Grzegorz Sroczyński z Gazeta.pl. - Prawdę mówiąc, moim marzeniem jest, żeby mieć teksty zarówno Wosia, jak i Leszka Balcerowicza. Będziemy się o to starać - dodaje.

Rafał Woś od października 2015 roku publikuje w tygodniku "Polityka". Wcześniej w latach 2009-2015 pracował w "Dzienniku Gazecie Prawnej".


(JOK, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora chce prowadzić biznes gastronomiczny

(fot. pixabay.com)

Należąca do Agory SA spółka Helios SA zamierza rozpocząć działalność gastronomiczną.

Helios, który jest operatorem kin, podpisał 20 grudnia br. list intencyjny z dwoma osobami fizycznymi w celu założenia spółki zajmującej się rozwijaniem i prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych m.in. w segmencie fast casual (restauracje bez pełnej obsługi stolikowej). 

Planowana inwestycja Helios SA w tworzoną spółkę wyniesie około 10 mln zł, w tym 5 mln zł po podpisaniu umowy inwestycyjnej. Udział Heliosa w kapitale zakładowym wyniesie 90 proc. Każda z osób fizycznych obejmie początkowo po 5 proc. udziałów z możliwością zwiększenia zaangażowania maksymalnie do 15 proc.

Biuro prasowe Agory podkreśla, że wartość inwestycji nie jest kwotą znaczącą z perspektywy spółki ani jej spółki zależnej - Helios SA, może jednak oznaczać rozpoczęcie działalności w nowym segmencie rynku.

Warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej jest uzgodnienie szczegółowych zasad współpracy i prowadzenia nowo powołanej spółki oraz uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Restauracje typu fast casual to przede wszystkim obiekty zlokalizowane w centrach handlowych w tzw. food courtach.


(TAD, 21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.