Temat: social media

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 20, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Instagram umożliwia użytkownikom testowanie nowych funkcji

Instagram proponuje swoim użytkownikom testowanie nowych funkcji aplikacji przed ich oficjalnym udostępnieniem. Jest to możliwe dzięki programowi Alpha, dostępnym dla posiadaczy kont w serwisie do dzielenia się zdjęciami.

Instagram wcześniej udostępniał już program testowy Android Beta, przeznaczony tylko dla użytkowników aplikacji na urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Funkcje takie, jak przełączanie kont czy albumy składające się z wielu zdjęć, które dziś są powszechnie stosowane i oficjalnie dostępne w serwisie Instagram, pierwotnie testowane były właśnie w programie Android Beta.
Program testowy Alpha to propozycja dla wszystkich, którzy będą chcieli testować nowe funkcje Instagrama, niezależnie od systemu operacyjnego. Użytkownicy, chcący wziąć udział w testach, będą musieli zainstalować na swoim telefonie inną wersję aplikacji, przygotowaną na potrzeby programu.

(PAP, 20.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: social media

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 21, 2017

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Toshiba zbuduje w Japonii nową fabrykę pamięci flash

(fot. pixabay.com)

Toshiba zainwestuje 7 mld jenów (61,7 mln USD) do końca marca 2018 roku w zakup i przygotowanie gruntu pod budowę nowej fabryki pamięci flash w północno-wschodniej Japonii w odpowiedzi na rosnący popyt - podała w czwartek agencja Kyodo.

Prace przygotowawcze do budowy w japońskim mieście Kitakami w prefekturze Iwate mają się rozpocząć w lutym 2018 roku. Działalność fabryki będzie nadzorował oddział Toshiba Memory Iwate, który oficjalnie zostanie powołany 25 grudnia. Toshiba prowadzi równolegle budowę drugiego zakładu produkcyjnego w Yokkaichi w prefekturze Mie w środkowej Japonii. Prace mają zostać ukończone w 2018 roku.

We wrześniu japońska firma informowała, że zamierza sprzedać część udziałów w swoim dziale Toshiba Memory grupie Bain Capital, konsorcjum zarządzanemu przez firmy i organizacje z Japonii, USA i Korei Płd. Transakcja opiewająca na 18 mld USD została początkowa zablokowana przez amerykańskie Western Digital, jednak w grudniu firmy zawarły porozumienie i obecnie prowadzą dalsze rozmowy w sprawie wspólnej inwestycji w nową fabrykę.

W międzyczasie Toshiba zapowiedziała zwiększenie w bieżącym japońskim roku fiskalnym nakładów inwestycyjnych na fabryki pamięci flash do 600 mld jenów. (PAP)

(21.12.2017)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY